Mediaanprijs in Borgworm : € 290.000 (huis, eerste semester 2026) · € 184.000 (appartement, eerste semester 2026) · Statbel-gegevens
Vastgoedprijzen Borgworm (november 2026)
Wallonië · Luik · 15.366 inwoners
In het kort
In Borgworm werd een huis in het eerste semester van 2026 doorgaans verkocht voor € 290.000. Dat is 18 % meer dan in een doorsnee gemeente in Wallonië (€ 246.000).
Die prijs is met 16,0 % gestegen tegenover het eerste semester van 2025.
Er werden in het eerste semester van 2026 57 huizen verkocht, meer dan in de meeste gemeenten van Wallonië (doorgaans 46).
Officiële cijfers van Statbel, alle huizen samen. Dit is geen koop- of verkoopadvies.
Wallonië
Waar Borgworm in België ligt
Mediaanprijs van een huis, eerste semester 2026
€ 290.000
Alle huizen (gesloten, halfopen en open bebouwing), op 57 verkopen.
+16,0 %tegenover het eerste semester van 2025Statbel, prijzen bijgewerkt in september 2026
Dit zijn mediaanprijzen: de helft van de woningen verkoopt duurder, de andere helft goedkoper. De prijs van uw woning hangt af van de straat, de grootte, de staat en het EPC.
Prijsevolutie over 5 jaar
Eenmalige aankoop, beveiligde betaling via Stripe. Prijzen, evolutie, scores en EPC van de gemeente.
Mijn woning schatten om de vork van uw woning te kennen, op basis van deze prijzen.
Uw prijs in drie vragen
Hoeveel is uw woning in Borgworm waard?
Beantwoord drie vragen en u ziet meteen uw prijsvork, berekend op basis van de verkopen in Borgworm. Een van de beste makelaars van de gemeente kan die daarna gratis bij u thuis bevestigen.
Scholen, vervoer, klimaat, buurt, isolatie van de woningen: wat de gemeente biedt zodra de dozen uitgepakt zijn.
In welke staat zijn de woningen?
Leeftijd
Wanneer werden de woningen gebouwd?
34,5% Meer dan één op de drie huizen en gebouwen in Borgworm dateert van vóór 1945.
Elke staaf toont het aandeel van de huizen en gebouwen in Borgworm die in die periode werden gebouwd; het gouden streepje, de mediaan van de Waalse gemeenten.
Aandeel van de huizen en gebouwen in Borgworm per bouwperiode
Periode
Borgworm
Mediaan van de Waalse gemeenten
Gebouwd vóór 1900
16,0%
31,0%
Gebouwd van 1900 tot 1918
7,8%
8,1%
Gebouwd van 1919 tot 1945
10,6%
8,0%
Gebouwd van 1946 tot 1961
13,7%
7,5%
Gebouwd van 1962 tot 1970
9,8%
5,7%
Gebouwd van 1971 tot 1981
12,5%
10,3%
Gebouwd van 1982 tot 1991
6,7%
4,8%
Gebouwd van 1992 tot 2001
8,4%
6,7%
Gebouwd van 2002 tot 2011
7,0%
6,8%
Gebouwd na 2011
7,4%
7,3%
Bron: Statbel, gebouwenpark, 2025
Energie (EPC)
Woningen met label A of B
21,5%
In Borgworm heeft 21,5% van de gecertificeerde woningen label A of B, de twee beste energieklassen.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 12,7%
Mediaan van de Waalse gemeenten: 12,1%
Samen met de buurgemeenten staat Borgworm op plaats 1 van 7, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: SPW Énergie (ODWB), 2026
Woningen met label F of G
29,3%
In Borgworm heeft 29,3% van de gecertificeerde woningen label F of G, de twee klassen die het meest energie verbruiken.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 38,8%
Mediaan van de Waalse gemeenten: 38,2%
Samen met de buurgemeenten staat Borgworm op plaats 7 van 7, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: SPW Énergie (ODWB), 2026
Radon
Radon in woningen
1,6%
In 1,6% van de gemeten woningen ligt het radongehalte boven het referentieniveau van 300 Bq/m³.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 5,7%
Mediaan van de Waalse gemeenten: 3,7%
Bron: FANC, radonkaart, juli 2026
Radonrisicoklasse
klasse 1a
Het FANC deelt Borgworm in klasse 1a in voor radon, op een schaal van 0 tot 2b.
Bron: FANC, radonkaart, juli 2026
Overstroming
Gebouwen in een zone met hoog overstromingsgevaar
1,1%
In Borgworm ligt 1,1% van de gebouwen in een zone met hoog overstromingsgevaar op de officiële kaart van Wallonië.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 1,1%
Mediaan van de Waalse gemeenten: 1,2%
Samen met de buurgemeenten staat Borgworm op plaats 2 van 7, van de hoogste naar de laagste waarde.
86,1% van de huizen en appartementsgebouwen heeft centrale verwarming.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 75,3%
Mediaan van de Waalse gemeenten: 73,6%
Bron: Statbel, gebouwenpark, 2025
Woningen
Aantal woningen
7.613 woningen
Borgworm telt 7.613 woningen.
Bron: Statbel, gebouwenpark, 2025
Vergunningen
Vergunningen voor nieuwbouw
12
In een jaar werden 12 vergunningen verleend voor nieuwe woongebouwen.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 14
Mediaan van de Waalse gemeenten: 17
Samen met de buurgemeenten staat Borgworm op plaats 3 van 7, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: Statbel, bouwvergunningen, 2024
Vergunningen voor renovaties
15
In een jaar werden 15 vergunningen verleend om woongebouwen te renoveren.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 26
Mediaan van de Waalse gemeenten: 24
Samen met de buurgemeenten staat Borgworm op plaats 3 van 7, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: Statbel, bouwvergunningen, 2024
Oppervlakten
Verwarmde oppervlakte, woning met twee of drie gevels
149 m²
De helft van de gecertificeerde woningen met twee of drie gevels hier heeft meer dan 149 m² verwarmde oppervlakte, muren inbegrepen.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 149 m²
Mediaan van de Waalse gemeenten: 152 m²
Samen met de buurgemeenten staat Borgworm op plaats 7 van 7, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: SPW Énergie (ODWB), 2023 tot 2025
Verwarmde oppervlakte, vrijstaande woning
194 m²
De helft van de gecertificeerde vrijstaande woningen hier heeft meer dan 194 m² verwarmde oppervlakte, muren inbegrepen.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 182 m²
Mediaan van de Waalse gemeenten: 186 m²
Samen met de buurgemeenten staat Borgworm op plaats 3 van 7, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: SPW Énergie (ODWB), 2023 tot 2025
Verwarmde oppervlakte, appartement
95 m²
De helft van de gecertificeerde appartementen hier heeft meer dan 95 m² verwarmde oppervlakte, muren inbegrepen.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 92 m²
Mediaan van de Waalse gemeenten: 89 m²
Samen met de buurgemeenten staat Borgworm op plaats 3 van 3, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: SPW Énergie (ODWB), 2023 tot 2025
Wat kost het om hier te wonen?
Voorheffing
Opcentiemen op de onroerende voorheffing
2.450 opcentiemen
Voor 2026 stemde Borgworm 2.450 opcentiemen op de onroerende voorheffing. Hoe lager dit getal, hoe lichter de belasting.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 2.600 opcentiemen
Mediaan van de Waalse gemeenten: 2.600 opcentiemen
Samen met de buurgemeenten staat Borgworm op plaats 6 van 8, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: UVCW, 2026
Huurprijzen
Mediane huur van een appartement
€ 800 per maand
In Borgworm wordt de helft van de appartementen verhuurd voor minder dan € 800 per maand, de andere helft voor meer.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: € 720 per maand
Mediaan van de Waalse gemeenten: € 710 per maand
Samen met de buurgemeenten staat Borgworm op plaats 3 van 8, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: FOD Financiën, 2025
Mediane huur van een huis
€ 950 per maand
In Borgworm wordt de helft van de huizen verhuurd voor minder dan € 950 per maand, de andere helft voor meer.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: € 855 per maand
Mediaan van de Waalse gemeenten: € 850 per maand
Samen met de buurgemeenten staat Borgworm op plaats 6 van 8, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: FOD Financiën, 2025
Wie woont hier?
Bevolking
Inwoners
15.489 inwoners
Borgworm telt 15.489 inwoners.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 7.638 inwoners
Mediaan van de Waalse gemeenten: 8.716 inwoners
Samen met de buurgemeenten staat Borgworm op plaats 1 van 8, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: Statbel, 2025
Evolutie van het aantal inwoners in vijf jaar
+1,0%
Het aantal inwoners steeg met 1,0% in vijf jaar.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: +1,8%
Mediaan van de Waalse gemeenten: +1,9%
Samen met de buurgemeenten staat Borgworm op plaats 8 van 8, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: Statbel, 2020 tot 2025
Leeftijden
Inwoners van 65 jaar en ouder
23,6%
In Borgworm is 23,6% van de inwoners 65 jaar of ouder.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 20,0%
Mediaan van de Waalse gemeenten: 19,7%
Samen met de buurgemeenten staat Borgworm op plaats 1 van 8, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: Statbel, 2025
Inkomens
Mediaan beschikbaar inkomen
€ 29.039
In 2023 leefde de helft van de inwoners van Borgworm in een huishouden met een beschikbaar inkomen, omgerekend naar een alleenstaande, van minder dan € 29.039 per jaar.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: € 30.397
Mediaan van de Waalse gemeenten: € 29.919
Samen met de buurgemeenten staat Borgworm op plaats 8 van 8, van de hoogste naar de laagste waarde.
Van 100 inwoners tussen 15 en 64 jaar die werken of werk zoeken, zijn er 12,9 ingeschreven werkzoekenden. Voorlopig cijfer voor 2025.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 10,0%
Mediaan van de Waalse gemeenten: 11,0%
Samen met de buurgemeenten staat Borgworm op plaats 1 van 7, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: IWEPS, WalStat, 2025
Werkzoekenden
897 personen
897 inwoners van Borgworm zijn ingeschreven als niet-werkende werkzoekende.
Bron: IWEPS, WalStat, 2025
Banen
Banen in loondienst in de gemeente
5.079 banen
De werkgevers in Borgworm tellen 5.079 banen in loondienst.
Bron: IWEPS, WalStat, 31 december 2024
Openbaar vervoer
NMBS-stations
2
2 NMBS-stations op het grondgebied van Borgworm.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 0
Mediaan van de Waalse gemeenten: 1
Samen met de buurgemeenten staat Borgworm op plaats 2 van 8, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: NMBS, De Lijn, TEC en MIVB (GTFS-dienstregelingen), 2026
Haltes van het openbaar vervoer
63,9 per 10.000 inwoners
Per 10.000 inwoners telt de gemeente 63,9 haltes van bus, tram, metro of trein.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 107,9 per 10.000 inwoners
Mediaan van de Waalse gemeenten: 106,3 per 10.000 inwoners
Samen met de buurgemeenten staat Borgworm op plaats 8 van 8, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: NMBS, De Lijn, TEC en MIVB (GTFS-dienstregelingen), 2026
Vertrekken op een weekdag
6.928
Op een weekdag vertrekken bussen, trams, metro's en treinen 6.928 keer van een halte in de gemeente.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 5.930
Mediaan van de Waalse gemeenten: 3.384
Samen met de buurgemeenten staat Borgworm op plaats 1 van 7, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: NMBS, De Lijn, TEC en MIVB (GTFS-dienstregelingen), 2026
Wat vinden gezinnen hier?
Scholen
Scholen
13
Borgworm telt 13 scholen, van kleuter tot hoger onderwijs.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 5
Mediaan van de Waalse gemeenten: 6
Samen met de buurgemeenten staat Borgworm op plaats 1 van 8, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: Federatie Wallonië-Brussel en Onderwijs Vlaanderen, 2026
Kleuter- en lagere scholen
7
Borgworm telt 7 kleuter- of lagere scholen.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 4
Mediaan van de Waalse gemeenten: 5
Samen met de buurgemeenten staat Borgworm op plaats 1 van 8, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: Federatie Wallonië-Brussel en Onderwijs Vlaanderen, 2026
Scholen per 10.000 inwoners
8,4 per 10.000 inwoners
Per 10.000 inwoners telt de gemeente 8,4 scholen.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 6,4 per 10.000 inwoners
Mediaan van de Waalse gemeenten: 6,7 per 10.000 inwoners
Samen met de buurgemeenten staat Borgworm op plaats 3 van 8, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: Federatie Wallonië-Brussel en Onderwijs Vlaanderen, 2026
Kinderopvang
Opvangplaatsen voor jonge kinderen
132 plaatsen
Borgworm telt 132 plaatsen in een kinderdagverblijf of bij een onthaalouder.
Bron: IWEPS, WalStat, 31 december 2024
Opvangplaatsen per 100 kinderen
45,5%
Er zijn 45,5 opvangplaatsen per 100 kinderen jonger dan tweeënhalf jaar.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 39,4%
Mediaan van de Waalse gemeenten: 39,2%
Samen met de buurgemeenten staat Borgworm op plaats 4 van 7, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: IWEPS, WalStat, 31 december 2024
Huisartsen
Inwoners per huisarts
1.397 inwoners
Er is één voltijdse huisarts per 1.397 inwoners.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 1.070 inwoners
Mediaan van de Waalse gemeenten: 1.093 inwoners
Samen met de buurgemeenten staat Borgworm op plaats 1 van 7, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: IWEPS, WalStat, 31 december 2024
Huisartsen van 55 jaar en ouder
38,5%
38,5% van de huisartsen in Borgworm is 55 jaar of ouder.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 33,8%
Mediaan van de Waalse gemeenten: 35,4%
Samen met de buurgemeenten staat Borgworm op plaats 3 van 7, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: IWEPS, WalStat, 31 december 2023
Woonzorgcentra
Bedden in woonzorgcentra
173,0 bedden per 1.000 inwoners van 80 jaar en ouder
Borgworm telt 173,0 bedden per 1.000 inwoners van 80 jaar en ouder.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 218,0 bedden per 1.000 inwoners van 80 jaar en ouder
Mediaan van de Waalse gemeenten: 246,5 bedden per 1.000 inwoners van 80 jaar en ouder
Samen met de buurgemeenten staat Borgworm op plaats 3 van 7, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: IWEPS, WalStat, 2025
Is het hier veilig?
Inbraken
Woninginbraken
8,6 per 1.000 woningen
Van 2022 tot 2024 registreerde de politie in Borgworm gemiddeld 8,6 woninginbraken per jaar per 1 000 woningen.
Mediaan van de Waalse gemeenten: 6,8 per 1.000 woningen
Bron: Federale politie, politiële criminaliteitsstatistieken, 2022 tot 2024
Geregistreerde feiten
Evolutie van de door de politie geregistreerde feiten
+12%
Van 2016 tot 2024 steeg het aantal door de politie geregistreerde feiten in Borgworm met 12%.
Mediaan van de Waalse gemeenten: -3%
Bron: Federale politie, 2016 tot 2024
Hoe is de leefomgeving hier?
Klimaat
Gemiddelde temperatuur
10,6 °C
Over een jaar is het in Borgworm gemiddeld 10,6 °C.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 10,4 °C
Mediaan van de Waalse gemeenten: 10,3 °C
Samen met de buurgemeenten staat Borgworm op plaats 3 van 8, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: KMI, 1991 tot 2020
Zonneschijn
1.735 uur per jaar
De zon schijnt in Borgworm gemiddeld 1.735 uur per jaar.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 1.671 uur per jaar
Mediaan van de Waalse gemeenten: 1.665 uur per jaar
Samen met de buurgemeenten staat Borgworm op plaats 2 van 8, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: KMI, 1991 tot 2020
Neerslag
774 mm per jaar
In Borgworm valt gemiddeld 774 millimeter neerslag per jaar.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 903 mm per jaar
Mediaan van de Waalse gemeenten: 872 mm per jaar
Samen met de buurgemeenten staat Borgworm op plaats 4 van 8, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: KMI, 1991 tot 2020
Luchtkwaliteit
Stikstofdioxide in de lucht (NO2)
10,4 µg/m³
Waar de inwoners van Borgworm wonen, bevat de lucht gemiddeld 10,4 µg/m³ stikstofdioxide. De Wereldgezondheidsorganisatie raadt aan om over een jaar niet boven 10 µg/m³ te gaan.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 7,7 µg/m³
Mediaan van de Waalse gemeenten: 7,5 µg/m³
Samen met de buurgemeenten staat Borgworm op plaats 1 van 8, van de hoogste naar de laagste waarde.
Waar de inwoners van Borgworm wonen, bevat de lucht gemiddeld 6,5 µg/m³ fijnstof. De Wereldgezondheidsorganisatie raadt aan om over een jaar niet boven 5 µg/m³ te gaan.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 4,9 µg/m³
Mediaan van de Waalse gemeenten: 5,0 µg/m³
Samen met de buurgemeenten staat Borgworm op plaats 2 van 8, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: FASE 2026 (Federatie Wallonië-Brussel) en Onderwijs Vlaanderen
Openbaar vervoer
Totaal haltes
99
Vertrekken / werkdag
6,928
Transportdichtheid
63.9
haltes per 10.000 inw.
NMBS-stations
2
Bushaltes
97
Bron: GTFS Belgium, NMBS, De Lijn, TEC, MIVB (CC BY 4.0)
Wie woont hier?
15.366Bevolking-0,5 % op vijf jaar
533Bevolkingsdichtheidinwoners per km²
7.203HuishoudensGemiddelde huishoudgrootte : 2,1
5,2 %Buitenlandse bevolking
Leeftijdsverdeling
Inkomen en werk
€ 29.039Mediaaninkomen+45,2 % Nationale vergelijking
1.099Ondernemingen71,5 per 1.000 inwoners
10,0xBetaalbaarheidsratioInkomen vs vastgoedprijs
Belastingdruk : 23,1 %
De onroerende voorheffing in Borgworm
Borgworm heft in 2026 2.450 gemeentelijke opcentiemen op de onroerende voorheffing, bovenop 1.750 provinciale opcentiemen. Voor een huis met een kadastraal inkomen van € 1.000 bedraagt de onroerende voorheffing 2026 ongeveer € 1.236 per jaar.
Dat is het 13e laagste tarief van de 83 gemeenten in de provincie.
Bron: Union des Villes et Communes de Wallonie (UVCW), opcentiemen 2026. Kadastraal inkomen geïndexeerd met de coëfficiënt 2026 (2,3), gewestelijk tarief 1,25 %.
Door de politie geregistreerde feiten in 2024
84,1
geregistreerde feiten per 1.000 inwoners
Boven de mediaan
Borgworm
84,1
Belgische mediaan
50,1
Vergelijkbare dichtheid
50,2
Dit cijfer telt de feiten die op het grondgebied van de gemeente zijn geregistreerd, gedeeld door het aantal inwoners. Steden die elke dag pendelaars, klanten en bezoekers ontvangen, komen hoger uit, omdat feiten tegen hen meetellen terwijl ze er niet wonen. Het meet dus niet het risico voor een inwoner, en daarom geven we geen veiligheidsscore.
Bron: Federale Politie, politiële criminaliteitsstatistieken, feiten geregistreerd in 2024 volgens de plaats van de feiten. Bevolking: Statbel.
Zijn de woningen goed geïsoleerd?
A
1.9%
B
19.6%
C
19.7%
D
16%
E
13.4%
F
12.4%
G
16.9%
Bron: EPB-certificaten die het Waals Gewest voor de woningen van de gemeente registreerde (ODWB open data, SPW Énergie, licentie CC BY 4.0).
Statbel publiceert de verkoopprijzen per wijk zodra een wijk minstens 16 verkopen in een jaar telt. In Borgworm hebben 3 wijken op 24 een gepubliceerde prijs voor minstens één jaar tussen 2022 en 2024. De andere blijven grijs op de kaart, met hun aantal verkopen.
Rue De Huy is de 2e goedkoopste wijk van Borgworm op 2, volgens de mediaanprijs van huizen. Het is de wijk waar de meeste woningen verkocht werden.
De mediaanprijs is de middelste prijs: de helft van de verkopen in de wijk lag lager, de andere helft hoger. Bij elke prijs staat het jaar waarop hij slaat.
Prijs van huizen
€ 230.000 tot € 247.500
€ 247.500 tot € 247.500
Minder dan 16 verkopen per jaar: geen prijs gepubliceerd
Prijs van appartementen
€ 150.000 tot € 210.000
€ 210.000 tot € 210.000
Minder dan 16 verkopen per jaar: geen prijs gepubliceerd
Aantal verkopen
1 tot 2
2 tot 5
5 tot 13
13 tot 31
Mediaaninkomen
€ 22.761 tot € 28.315
€ 28.315 tot € 32.006
€ 32.006 tot € 34.241
€ 34.241 tot € 38.884
€ 38.884 tot € 60.665
Geen gegevens
Gemiddelde leeftijd
28 jaar tot 39 jaar
39 jaar tot 42 jaar
42 jaar tot 43 jaar
43 jaar tot 45 jaar
45 jaar tot 50 jaar
Geen gegevens
Huishoudens van 3 personen of meer
14% tot 27%
27% tot 34%
34% tot 42%
42% tot 45%
45% tot 68%
Geen gegevens
Huishoudens die eigenaar zijn
31% tot 56%
56% tot 79%
79% tot 84%
84% tot 92%
92% tot 100%
Geen gegevens
Wijk
Verkopen
Huis
Appartement
Mediaaninkomen
Waremme-Centre Est1e goedkoopste op 2
17 in 2024
€ 230.000 (2022)
niet gepubliceerd
€ 28.315
Rue De Huy2e goedkoopste op 2
31 in 2023
€ 247.500 (2023)
€ 210.000 (2022)
€ 29.302
Waremme-Centre
28 in 2023
niet gepubliceerd
€ 150.000 (2023)
€ 24.401
Quartier Du Pont
15 in 2023
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 28.688
Longchamps Etendu
13 in 2023
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 30.634
Champanette
10 in 2023
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 27.636
Oleye-Centre
8 in 2024
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 34.004
Haute Wegge-Costale-Moissons
6 in 2023
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 37.879
Alouettes
5 in 2024
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 22.761
Bovenistier-Centre
5 in 2024
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 34.448
Lantremange-Centre
4 in 2024
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 38.018
Bleret-Centre
4 in 2023
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 37.557
Bettincourt-Centre
4 in 2024
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 32.757
Campagne De Bettincourt, Oleye
3 in 2023
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 34.241
Selys Froidebise
2 in 2023
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 44.448
Bovenistier Campagne
2 in 2024
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 26.014
Grand-Axhe-Centre
2 in 2023
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 32.006
Vils Bidars
1 in 2024
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 28.330
Zoning Industriel
1 in 2024
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
Petit-Axhe
1 in 2023
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 32.898
Toon de 4 andere wijken
Campagne Des Tombes,de Bovenister, De Geraidmont
1 in 2022
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 38.884
Quatre Abias
1 in 2023
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 60.665
Bleret - St. Eloi
1 in 2023
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 39.872
Bettincourt-Centre
1 in 2023
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 41.765
Schat een woning in Borgworm met het adres: de berekening vertrekt dan van de verkopen in de wijk, als Statbel er een prijs voor publiceert.
Bron: Statbel, verkopen per statistische sector, 2024, licentie CC BY 4.0. Mediaaninkomen: Statbel, fiscale inkomens 2023. Leeftijd en huishoudens: Statbel, Census 2021.
Ontvang een e-mail wanneer de mediaanprijs verandert in Borgworm
Veelgestelde vragen
In Borgworm werd een huis in het eerste semester van 2026 doorgaans verkocht voor € 290.000: dat is de mediaanprijs van alle huizen, op 57 verkopen (Statbel). Voor een appartement bedraagt de mediaanprijs € 184.000 (eerste semester 2026).
Borgworm biedt investeringskansen afhankelijk van uw profiel. In Borgworm werden in het eerste semester van 2026 57 huizen verkocht. Gebruik onze rendementcalculator om uw project te evalueren.
Onze schatter vertrekt van de mediaanprijs van Borgworm en past die aan uw woning aan: oppervlakte, slaapkamers, staat, EPC. Hij geeft een vork, gratis en zonder registratie. De echte prijs ziet men ter plaatse: een kantoor dat actief is in Borgworm kan gratis langskomen.
Vertrek van de mediaanprijzen op deze pagina, pas ze toe op de bewoonbare oppervlakte en corrigeer daarna volgens de staat van de woning en het EPC-label. Laat de vork vervolgens bevestigen door een professional na een plaatsbezoek.
Nee. Alleen een schatting ter plaatse verbindt de auteur ervan. Een online schatting dient om een budget af te bakenen, een onderhandeling voor te bereiden of na te gaan of een vraagprijs coherent is.
Het EPC-certificaat, de facturen van de recentste werken, het kadastraal plan en de stedenbouwkundige informatie van de gemeente. Die stukken verklaren de verschillen tussen vergelijkbare woningen.
De wijkscores van Borgworm zijn beschikbaar op onze site, met beoordelingen voor transport, scholen, winkels, groen en wandelvriendelijkheid. Elke wijk krijgt een globale score van 0 tot 100 om u te helpen de ideale locatie te kiezen.
Die prijs is met 16,0 % gestegen tegenover het eerste semester van 2025. In Borgworm werd een huis in het eerste semester van 2026 doorgaans verkocht voor € 290.000: dat is de mediaanprijs van alle huizen, op 57 verkopen (Statbel). Voor een appartement bedraagt de mediaanprijs € 184.000 (eerste semester 2026).
De registratierechten in Borgworm bedragen 12,5% van de aankoopprijs. Voor een mediane woning van € 290.000 komt dit neer op ongeveer € 36.250. Daarnaast betaalt u notarishonoraria (ca. 1%, incl. 21% btw) en administratieve kosten. In Vlaanderen geldt sinds 2025 een verlaagd tarief van 2% voor de enige eigen woning.
Borgworm behaalt een levenskwaliteitsscore van 65/100 (goed). Transport scoort 82/100. Groene ruimte scoort 65/100. Scholen scoren 85/100. Deze scores zijn berekend op basis van objectieve gegevens over nabijgelegen voorzieningen.
Op basis van een mediane woningprijs van € 290.000 en de lokale huurmarkt, wordt het bruto huurrendement in Borgworm geschat op 3% tot 5%. Het netto rendement hangt af van de belastingen, het onderhoud en de beheerskosten. Gebruik onze rendementcalculator voor een persoonlijke schatting.
Met een mediane woningprijs van € 290.000 in Borgworm en de huidige hypotheekrentes, is kopen vaak voordeliger na 7 tot 10 jaar in vergelijking met huren. De registratierechten van 12,5% en de notariskosten verhogen het initiële bedrag, maar de waardestijging op lange termijn compenseert deze kosten vaak.
In Wallonië kunt u in Borgworm genieten van Primes Habitation voor energetische renovaties. De premies dekken isolatie, verwarming, ventilatie en het gebruik van hernieuwbare energie. Raadpleeg de SPW Énergie-website voor de voorwaarden en bedragen.