Dit zijn mediaanprijzen: de helft van de woningen verkoopt duurder, de andere helft goedkoper. De prijs van uw woning hangt af van de straat, de grootte, de staat en het EPC.
Prijsevolutie over 5 jaar
Eenmalige aankoop, beveiligde betaling via Stripe. Prijzen, evolutie, scores en EPC van de gemeente.
Statbel publiceert geen kwartaalmediaan voor deze gemeente: de grafiek toont één waarde per jaar.
Mijn woning schatten om de vork van uw woning te kennen, op basis van deze prijzen.
Uw prijs in drie vragen
Hoeveel is uw woning in Oerle waard?
Beantwoord drie vragen en u ziet meteen uw prijsvork, berekend op basis van de verkopen in Oerle. Een van de beste makelaars van de gemeente kan die daarna gratis bij u thuis bevestigen.
Scholen, vervoer, klimaat, buurt, isolatie van de woningen: wat de gemeente biedt zodra de dozen uitgepakt zijn.
In welke staat zijn de woningen?
Leeftijd
Wanneer werden de woningen gebouwd?
41,1% Meer dan één op de drie huizen en gebouwen in Oerle dateert van vóór 1945.
Elke staaf toont het aandeel van de huizen en gebouwen in Oerle die in die periode werden gebouwd; het gouden streepje, de mediaan van de Waalse gemeenten.
Aandeel van de huizen en gebouwen in Oerle per bouwperiode
Periode
Oerle
Mediaan van de Waalse gemeenten
Gebouwd vóór 1900
23,6%
31,0%
Gebouwd van 1900 tot 1918
6,3%
8,1%
Gebouwd van 1919 tot 1945
11,1%
8,0%
Gebouwd van 1946 tot 1961
7,3%
7,5%
Gebouwd van 1962 tot 1970
5,2%
5,7%
Gebouwd van 1971 tot 1981
13,2%
10,3%
Gebouwd van 1982 tot 1991
4,3%
4,8%
Gebouwd van 1992 tot 2001
9,6%
6,7%
Gebouwd van 2002 tot 2011
8,1%
6,8%
Gebouwd na 2011
11,1%
7,3%
Bron: Statbel, gebouwenpark, 2025
Energie (EPC)
Woningen met label A of B
16,1%
In Oerle heeft 16,1% van de gecertificeerde woningen label A of B, de twee beste energieklassen.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 12,7%
Mediaan van de Waalse gemeenten: 12,1%
Samen met de buurgemeenten staat Oerle op plaats 2 van 4, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: SPW Énergie (ODWB), 2026
Woningen met label F of G
41,8%
In Oerle heeft 41,8% van de gecertificeerde woningen label F of G, de twee klassen die het meest energie verbruiken.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 38,8%
Mediaan van de Waalse gemeenten: 38,2%
Samen met de buurgemeenten staat Oerle op plaats 1 van 4, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: SPW Énergie (ODWB), 2026
Radon
Radon in woningen
0,0%
In 0,0% van de gemeten woningen ligt het radongehalte boven het referentieniveau van 300 Bq/m³.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 5,7%
Mediaan van de Waalse gemeenten: 3,7%
Bron: FANC, radonkaart, juli 2026
Radonrisicoklasse
klasse 0
Het FANC deelt Oerle in klasse 0 in voor radon, op een schaal van 0 tot 2b.
Bron: FANC, radonkaart, juli 2026
Overstroming
Gebouwen in een zone met hoog overstromingsgevaar
5,1%
In Oerle ligt 5,1% van de gebouwen in een zone met hoog overstromingsgevaar op de officiële kaart van Wallonië.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 1,1%
Mediaan van de Waalse gemeenten: 1,2%
Samen met de buurgemeenten staat Oerle op plaats 1 van 4, van de hoogste naar de laagste waarde.
78,3% van de huizen en appartementsgebouwen heeft centrale verwarming.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 75,3%
Mediaan van de Waalse gemeenten: 73,6%
Bron: Statbel, gebouwenpark, 2025
Woningen
Aantal woningen
1.825 woningen
Oerle telt 1.825 woningen.
Bron: Statbel, gebouwenpark, 2025
Vergunningen
Vergunningen voor nieuwbouw
6
In een jaar werden 6 vergunningen verleend voor nieuwe woongebouwen.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 14
Mediaan van de Waalse gemeenten: 17
Samen met de buurgemeenten staat Oerle op plaats 4 van 4, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: Statbel, bouwvergunningen, 2024
Vergunningen voor renovaties
18
In een jaar werden 18 vergunningen verleend om woongebouwen te renoveren.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 26
Mediaan van de Waalse gemeenten: 24
Samen met de buurgemeenten staat Oerle op plaats 3 van 4, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: Statbel, bouwvergunningen, 2024
Oppervlakten
Verwarmde oppervlakte, woning met twee of drie gevels
159 m²
De helft van de gecertificeerde woningen met twee of drie gevels hier heeft meer dan 159 m² verwarmde oppervlakte, muren inbegrepen.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 149 m²
Mediaan van de Waalse gemeenten: 152 m²
Samen met de buurgemeenten staat Oerle op plaats 1 van 4, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: SPW Énergie (ODWB), 2023 tot 2025
Verwarmde oppervlakte, vrijstaande woning
182 m²
De helft van de gecertificeerde vrijstaande woningen hier heeft meer dan 182 m² verwarmde oppervlakte, muren inbegrepen.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 182 m²
Mediaan van de Waalse gemeenten: 186 m²
Samen met de buurgemeenten staat Oerle op plaats 4 van 4, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: SPW Énergie (ODWB), 2023 tot 2025
Wat kost het om hier te wonen?
Voorheffing
Opcentiemen op de onroerende voorheffing
2.600 opcentiemen
Voor 2026 stemde Oerle 2.600 opcentiemen op de onroerende voorheffing. Hoe lager dit getal, hoe lichter de belasting.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 2.600 opcentiemen
Mediaan van de Waalse gemeenten: 2.600 opcentiemen
Samen met de buurgemeenten staat Oerle op plaats 2 van 6, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: UVCW, 2026
Huurprijzen
Mediane huur van een appartement
€ 715 per maand
In Oerle wordt de helft van de appartementen verhuurd voor minder dan € 715 per maand, de andere helft voor meer.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: € 720 per maand
Mediaan van de Waalse gemeenten: € 710 per maand
Samen met de buurgemeenten staat Oerle op plaats 5 van 5, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: FOD Financiën, 2025
Mediane huur van een huis
€ 800 per maand
In Oerle wordt de helft van de huizen verhuurd voor minder dan € 800 per maand, de andere helft voor meer.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: € 855 per maand
Mediaan van de Waalse gemeenten: € 850 per maand
Samen met de buurgemeenten staat Oerle op plaats 5 van 5, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: FOD Financiën, 2025
Wie woont hier?
Bevolking
Inwoners
4.028 inwoners
Oerle telt 4.028 inwoners.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 7.638 inwoners
Mediaan van de Waalse gemeenten: 8.716 inwoners
Samen met de buurgemeenten staat Oerle op plaats 5 van 6, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: Statbel, 2025
Evolutie van het aantal inwoners in vijf jaar
+3,4%
Het aantal inwoners steeg met 3,4% in vijf jaar.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: +1,8%
Mediaan van de Waalse gemeenten: +1,9%
Samen met de buurgemeenten staat Oerle op plaats 3 van 6, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: Statbel, 2020 tot 2025
Leeftijden
Inwoners van 65 jaar en ouder
17,8%
In Oerle is 17,8% van de inwoners 65 jaar of ouder.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 20,0%
Mediaan van de Waalse gemeenten: 19,7%
Samen met de buurgemeenten staat Oerle op plaats 6 van 6, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: Statbel, 2025
Inkomens
Mediaan beschikbaar inkomen
€ 31.164
In 2023 leefde de helft van de inwoners van Oerle in een huishouden met een beschikbaar inkomen, omgerekend naar een alleenstaande, van minder dan € 31.164 per jaar.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: € 30.397
Mediaan van de Waalse gemeenten: € 29.919
Samen met de buurgemeenten staat Oerle op plaats 2 van 6, van de hoogste naar de laagste waarde.
Van 100 inwoners tussen 15 en 64 jaar die werken of werk zoeken, zijn er 11,4 ingeschreven werkzoekenden. Voorlopig cijfer voor 2025.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 10,0%
Mediaan van de Waalse gemeenten: 11,0%
Samen met de buurgemeenten staat Oerle op plaats 2 van 4, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: IWEPS, WalStat, 2025
Werkzoekenden
227 personen
227 inwoners van Oerle zijn ingeschreven als niet-werkende werkzoekende.
Bron: IWEPS, WalStat, 2025
Banen
Banen in loondienst in de gemeente
884 banen
De werkgevers in Oerle tellen 884 banen in loondienst.
Bron: IWEPS, WalStat, 31 december 2024
Openbaar vervoer
NMBS-stations
0
Geen NMBS-station op het grondgebied van Oerle.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 0
Mediaan van de Waalse gemeenten: 1
Samen met de buurgemeenten staat Oerle op plaats 4 van 6, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: NMBS, De Lijn, TEC en MIVB (GTFS-dienstregelingen), 2026
Haltes van het openbaar vervoer
136,5 per 10.000 inwoners
Per 10.000 inwoners telt de gemeente 136,5 haltes van bus, tram, metro of trein.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 107,9 per 10.000 inwoners
Mediaan van de Waalse gemeenten: 106,3 per 10.000 inwoners
Samen met de buurgemeenten staat Oerle op plaats 2 van 6, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: NMBS, De Lijn, TEC en MIVB (GTFS-dienstregelingen), 2026
Vertrekken op een weekdag
4.466
Op een weekdag vertrekken bussen, trams, metro's en treinen 4.466 keer van een halte in de gemeente.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 5.930
Mediaan van de Waalse gemeenten: 3.384
Samen met de buurgemeenten staat Oerle op plaats 2 van 5, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: NMBS, De Lijn, TEC en MIVB (GTFS-dienstregelingen), 2026
Wat vinden gezinnen hier?
Scholen
Scholen
2
Oerle telt 2 scholen, van kleuter tot hoger onderwijs.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 5
Mediaan van de Waalse gemeenten: 6
Samen met de buurgemeenten staat Oerle op plaats 3 van 6, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: Federatie Wallonië-Brussel en Onderwijs Vlaanderen, 2026
Kleuter- en lagere scholen
2
Oerle telt 2 kleuter- of lagere scholen.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 4
Mediaan van de Waalse gemeenten: 5
Samen met de buurgemeenten staat Oerle op plaats 3 van 6, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: Federatie Wallonië-Brussel en Onderwijs Vlaanderen, 2026
Scholen per 10.000 inwoners
5,0 per 10.000 inwoners
Per 10.000 inwoners telt de gemeente 5,0 scholen.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 6,4 per 10.000 inwoners
Mediaan van de Waalse gemeenten: 6,7 per 10.000 inwoners
Samen met de buurgemeenten staat Oerle op plaats 4 van 6, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: Federatie Wallonië-Brussel en Onderwijs Vlaanderen, 2026
Kinderopvang
Opvangplaatsen voor jonge kinderen
32 plaatsen
Oerle telt 32 plaatsen in een kinderdagverblijf of bij een onthaalouder.
Bron: IWEPS, WalStat, 31 december 2024
Opvangplaatsen per 100 kinderen
35,6%
Er zijn 35,6 opvangplaatsen per 100 kinderen jonger dan tweeënhalf jaar.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 39,4%
Mediaan van de Waalse gemeenten: 39,2%
Samen met de buurgemeenten staat Oerle op plaats 3 van 4, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: IWEPS, WalStat, 31 december 2024
Huisartsen
Inwoners per huisarts
1.354 inwoners
Er is één voltijdse huisarts per 1.354 inwoners.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 1.070 inwoners
Mediaan van de Waalse gemeenten: 1.093 inwoners
Samen met de buurgemeenten staat Oerle op plaats 3 van 4, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: IWEPS, WalStat, 31 december 2024
Huisartsen van 55 jaar en ouder
66,7%
66,7% van de huisartsen in Oerle is 55 jaar of ouder.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 33,8%
Mediaan van de Waalse gemeenten: 35,4%
Samen met de buurgemeenten staat Oerle op plaats 1 van 4, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: IWEPS, WalStat, 31 december 2023
Woonzorgcentra
Bedden in woonzorgcentra
0,0 bedden per 1.000 inwoners van 80 jaar en ouder
Oerle telt 0,0 bedden per 1.000 inwoners van 80 jaar en ouder.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 218,0 bedden per 1.000 inwoners van 80 jaar en ouder
Mediaan van de Waalse gemeenten: 246,5 bedden per 1.000 inwoners van 80 jaar en ouder
Samen met de buurgemeenten staat Oerle op plaats 4 van 4, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: IWEPS, WalStat, 2025
Is het hier veilig?
Inbraken
Woninginbraken
5,2 per 1.000 woningen
Van 2022 tot 2024 registreerde de politie in Oerle gemiddeld 5,2 woninginbraken per jaar per 1 000 woningen.
Mediaan van de Waalse gemeenten: 6,8 per 1.000 woningen
Bron: Federale politie, politiële criminaliteitsstatistieken, 2022 tot 2024
Geregistreerde feiten
Evolutie van de door de politie geregistreerde feiten
-11%
Van 2016 tot 2024 daalde het aantal door de politie geregistreerde feiten in Oerle met 11%.
Mediaan van de Waalse gemeenten: -3%
Bron: Federale politie, 2016 tot 2024
Hoe is de leefomgeving hier?
Klimaat
Gemiddelde temperatuur
10,7 °C
Over een jaar is het in Oerle gemiddeld 10,7 °C.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 10,4 °C
Mediaan van de Waalse gemeenten: 10,3 °C
Samen met de buurgemeenten staat Oerle op plaats 3 van 6, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: KMI, 1991 tot 2020
Zonneschijn
1.734 uur per jaar
De zon schijnt in Oerle gemiddeld 1.734 uur per jaar.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 1.671 uur per jaar
Mediaan van de Waalse gemeenten: 1.665 uur per jaar
Samen met de buurgemeenten staat Oerle op plaats 3 van 6, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: KMI, 1991 tot 2020
Neerslag
759 mm per jaar
In Oerle valt gemiddeld 759 millimeter neerslag per jaar.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 903 mm per jaar
Mediaan van de Waalse gemeenten: 872 mm per jaar
Samen met de buurgemeenten staat Oerle op plaats 5 van 6, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: KMI, 1991 tot 2020
Luchtkwaliteit
Stikstofdioxide in de lucht (NO2)
7,6 µg/m³
Waar de inwoners van Oerle wonen, bevat de lucht gemiddeld 7,6 µg/m³ stikstofdioxide. De Wereldgezondheidsorganisatie raadt aan om over een jaar niet boven 10 µg/m³ te gaan.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 7,7 µg/m³
Mediaan van de Waalse gemeenten: 7,5 µg/m³
Samen met de buurgemeenten staat Oerle op plaats 5 van 6, van de hoogste naar de laagste waarde.
Waar de inwoners van Oerle wonen, bevat de lucht gemiddeld 5,5 µg/m³ fijnstof. De Wereldgezondheidsorganisatie raadt aan om over een jaar niet boven 5 µg/m³ te gaan.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 4,9 µg/m³
Mediaan van de Waalse gemeenten: 5,0 µg/m³
Samen met de buurgemeenten staat Oerle op plaats 4 van 6, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: FASE 2026 (Federatie Wallonië-Brussel) en Onderwijs Vlaanderen
Openbaar vervoer
Totaal haltes
55
Vertrekken / werkdag
4,466
Transportdichtheid
136.5
haltes per 10.000 inw.
Bushaltes
55
Bron: GTFS Belgium, NMBS, De Lijn, TEC, MIVB (CC BY 4.0)
Wie woont hier?
4.062Bevolking+4,1 % op vijf jaar
285Bevolkingsdichtheidinwoners per km²
1.748HuishoudensGemiddelde huishoudgrootte : 2,3
4,1 %Buitenlandse bevolking
Leeftijdsverdeling
Inkomen en werk
€ 31.164Mediaaninkomen+55,8 % Nationale vergelijking
385Ondernemingen94,8 per 1.000 inwoners
7,7xBetaalbaarheidsratioInkomen vs vastgoedprijs
Belastingdruk : 23,2 %
De onroerende voorheffing in Oerle
Oerle heft in 2026 2.600 gemeentelijke opcentiemen op de onroerende voorheffing, bovenop 1.750 provinciale opcentiemen. Voor een huis met een kadastraal inkomen van € 1.000 bedraagt de onroerende voorheffing 2026 ongeveer € 1.279 per jaar.
Dat is het 21e laagste tarief van de 83 gemeenten in de provincie.
Bron: Union des Villes et Communes de Wallonie (UVCW), opcentiemen 2026. Kadastraal inkomen geïndexeerd met de coëfficiënt 2026 (2,3), gewestelijk tarief 1,25 %.
Door de politie geregistreerde feiten in 2024
44,6
geregistreerde feiten per 1.000 inwoners
Rond de mediaan
Oerle
44,6
Belgische mediaan
50,1
Vergelijkbare dichtheid
43,7
Dit cijfer telt de feiten die op het grondgebied van de gemeente zijn geregistreerd, gedeeld door het aantal inwoners. Steden die elke dag pendelaars, klanten en bezoekers ontvangen, komen hoger uit, omdat feiten tegen hen meetellen terwijl ze er niet wonen. Het meet dus niet het risico voor een inwoner, en daarom geven we geen veiligheidsscore.
Bron: Federale Politie, politiële criminaliteitsstatistieken, feiten geregistreerd in 2024 volgens de plaats van de feiten. Bevolking: Statbel.
Zijn de woningen goed geïsoleerd?
A
2.1%
B
14%
C
13.1%
D
14.2%
E
14.9%
F
14.3%
G
27.5%
Bron: EPB-certificaten die het Waals Gewest voor de woningen van de gemeente registreerde (ODWB open data, SPW Énergie, licentie CC BY 4.0).
Geen enkele wijk van Oerle telde tussen 2022 en 2024 16 verkopen van hetzelfde type in één jaar. Onder die drempel publiceert Statbel geen prijs, zodat een handvol verkopen niet doorgaat voor de prijs van een wijk. De kaart en de tabel tonen daarom het aantal verkopen per wijk.
Aantal verkopen
1 tot 2
2 tot 3
3 tot 13
Mediaaninkomen
€ 25.745 tot € 30.166
€ 30.166 tot € 32.125
€ 32.125 tot € 33.260
€ 33.260 tot € 36.491
€ 36.491 tot € 39.364
Gemiddelde leeftijd
38 jaar tot 40 jaar
40 jaar tot 42 jaar
42 jaar tot 42 jaar
42 jaar tot 44 jaar
44 jaar tot 51 jaar
Huishoudens van 3 personen of meer
20% tot 33%
33% tot 37%
37% tot 39%
39% tot 41%
41% tot 51%
Huishoudens die eigenaar zijn
53% tot 66%
66% tot 71%
71% tot 81%
81% tot 85%
85% tot 92%
Wijk
Verkopen
Huis
Appartement
Mediaaninkomen
Oreye-Centre
13 in 2023
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 29.106
Otrange-Centre
3 in 2023
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 32.220
Lens-Sur-Geer-Centre
3 in 2023
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 33.775
Bergilers-Centre
3 in 2023
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 30.166
Cokelette
2 in 2022
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 30.599
Grandville-Centre
2 in 2023
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 33.260
Campagne Nord
2 in 2023
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 32.125
Ramkin
1 in 2023
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 25.745
Oreye-Habitations Dispersees
1 in 2022
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 36.491
Malpa
1 in 2022
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 39.364
Schat een woning in Oerle met het adres: de berekening vertrekt dan van de verkopen in de wijk, als Statbel er een prijs voor publiceert.
Bron: Statbel, verkopen per statistische sector, 2024, licentie CC BY 4.0. Mediaaninkomen: Statbel, fiscale inkomens 2023. Leeftijd en huishoudens: Statbel, Census 2021.
Ontvang een e-mail wanneer de mediaanprijs verandert in Oerle
Veelgestelde vragen
In Oerle werd een huis in het eerste semester van 2026 doorgaans verkocht voor € 240.000: dat is de mediaanprijs van alle huizen, op 23 verkopen (Statbel).
Oerle biedt investeringskansen afhankelijk van uw profiel. In Oerle werden in het eerste semester van 2026 23 huizen verkocht. Gebruik onze rendementcalculator om uw project te evalueren.
Onze schatter vertrekt van de mediaanprijs van Oerle en past die aan uw woning aan: oppervlakte, slaapkamers, staat, EPC. Hij geeft een vork, gratis en zonder registratie. De echte prijs ziet men ter plaatse: een kantoor dat actief is in Oerle kan gratis langskomen.
Vertrek van de mediaanprijzen op deze pagina, pas ze toe op de bewoonbare oppervlakte en corrigeer daarna volgens de staat van de woning en het EPC-label. Laat de vork vervolgens bevestigen door een professional na een plaatsbezoek.
Nee. Alleen een schatting ter plaatse verbindt de auteur ervan. Een online schatting dient om een budget af te bakenen, een onderhandeling voor te bereiden of na te gaan of een vraagprijs coherent is.
Het EPC-certificaat, de facturen van de recentste werken, het kadastraal plan en de stedenbouwkundige informatie van de gemeente. Die stukken verklaren de verschillen tussen vergelijkbare woningen.
De wijkscores van Oerle zijn beschikbaar op onze site, met beoordelingen voor transport, scholen, winkels, groen en wandelvriendelijkheid. Elke wijk krijgt een globale score van 0 tot 100 om u te helpen de ideale locatie te kiezen.
De evolutie over een jaar wordt niet gegeven: daarvoor zijn minstens 30 verkopen nodig in elk van beide vergeleken periodes. In Oerle werd een huis in het eerste semester van 2026 doorgaans verkocht voor € 240.000: dat is de mediaanprijs van alle huizen, op 23 verkopen (Statbel).
De registratierechten in Oerle bedragen 12,5% van de aankoopprijs. Voor een mediane woning van € 240.000 komt dit neer op ongeveer € 30.000. Daarnaast betaalt u notarishonoraria (ca. 1%, incl. 21% btw) en administratieve kosten. In Vlaanderen geldt sinds 2025 een verlaagd tarief van 2% voor de enige eigen woning.
Oerle behaalt een levenskwaliteitsscore van 41/100 (gemiddeld). Transport scoort 43/100. Groene ruimte scoort 74/100. Scholen scoren 42/100. Deze scores zijn berekend op basis van objectieve gegevens over nabijgelegen voorzieningen.
Op basis van een mediane woningprijs van € 240.000 en de lokale huurmarkt, wordt het bruto huurrendement in Oerle geschat op 3% tot 5%. Het netto rendement hangt af van de belastingen, het onderhoud en de beheerskosten. Gebruik onze rendementcalculator voor een persoonlijke schatting.
Met een mediane woningprijs van € 240.000 in Oerle en de huidige hypotheekrentes, is kopen vaak voordeliger na 7 tot 10 jaar in vergelijking met huren. De registratierechten van 12,5% en de notariskosten verhogen het initiële bedrag, maar de waardestijging op lange termijn compenseert deze kosten vaak.
In Wallonië kunt u in Oerle genieten van Primes Habitation voor energetische renovaties. De premies dekken isolatie, verwarming, ventilatie en het gebruik van hernieuwbare energie. Raadpleeg de SPW Énergie-website voor de voorwaarden en bedragen.