Mediaanprijs in Perwijs : € 345.000 (huis, eerste semester 2026) · € 240.000 (appartement, jaar 2025) · Statbel-gegevens
Vastgoedprijzen Perwijs (november 2026)
Wallonië · Waals-Brabant · 9.704 inwoners
In het kort
In Perwijs werd een huis in het eerste semester van 2026 doorgaans verkocht voor € 345.000. Dat is 40 % meer dan in een doorsnee gemeente in Wallonië (€ 246.000).
Die prijs is met 6,8 % gedaald tegenover het eerste semester van 2025.
Er werden in het eerste semester van 2026 41 huizen verkocht, zoals in de meeste gemeenten van Wallonië.
Officiële cijfers van Statbel, alle huizen samen. Dit is geen koop- of verkoopadvies.
Wallonië
Waar Perwijs in België ligt
Mediaanprijs van een huis, eerste semester 2026
€ 345.000
Alle huizen (gesloten, halfopen en open bebouwing), op 41 verkopen.
-6,8 %tegenover het eerste semester van 2025Statbel, prijzen bijgewerkt in september 2026
Dit zijn mediaanprijzen: de helft van de woningen verkoopt duurder, de andere helft goedkoper. De prijs van uw woning hangt af van de straat, de grootte, de staat en het EPC.
Prijsevolutie over 5 jaar
Eenmalige aankoop, beveiligde betaling via Stripe. Prijzen, evolutie, scores en EPC van de gemeente.
Mijn woning schatten om de vork van uw woning te kennen, op basis van deze prijzen.
Uw prijs in drie vragen
Hoeveel is uw woning in Perwijs waard?
Beantwoord drie vragen en u ziet meteen uw prijsvork, berekend op basis van de verkopen in Perwijs. Een van de beste makelaars van de gemeente kan die daarna gratis bij u thuis bevestigen.
Scholen, vervoer, klimaat, buurt, isolatie van de woningen: wat de gemeente biedt zodra de dozen uitgepakt zijn.
In welke staat zijn de woningen?
Leeftijd
Wanneer werden de woningen gebouwd?
39,1% Meer dan één op de drie huizen en gebouwen in Perwijs dateert van vóór 1945.
Elke staaf toont het aandeel van de huizen en gebouwen in Perwijs die in die periode werden gebouwd; het gouden streepje, de mediaan van de Waalse gemeenten.
Aandeel van de huizen en gebouwen in Perwijs per bouwperiode
Periode
Perwijs
Mediaan van de Waalse gemeenten
Gebouwd vóór 1900
27,6%
31,0%
Gebouwd van 1900 tot 1918
6,2%
8,1%
Gebouwd van 1919 tot 1945
5,3%
8,0%
Gebouwd van 1946 tot 1961
6,5%
7,5%
Gebouwd van 1962 tot 1970
4,4%
5,7%
Gebouwd van 1971 tot 1981
12,4%
10,3%
Gebouwd van 1982 tot 1991
4,9%
4,8%
Gebouwd van 1992 tot 2001
9,7%
6,7%
Gebouwd van 2002 tot 2011
9,2%
6,8%
Gebouwd na 2011
13,7%
7,3%
Bron: Statbel, gebouwenpark, 2025
Energie (EPC)
Woningen met label A of B
30,7%
In Perwijs heeft 30,7% van de gecertificeerde woningen label A of B, de twee beste energieklassen.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 17,9%
Mediaan van de Waalse gemeenten: 12,1%
Samen met de buurgemeenten staat Perwijs op plaats 1 van 5, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: SPW Énergie (ODWB), 2026
Woningen met label F of G
19,5%
In Perwijs heeft 19,5% van de gecertificeerde woningen label F of G, de twee klassen die het meest energie verbruiken.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 25,5%
Mediaan van de Waalse gemeenten: 38,2%
Samen met de buurgemeenten staat Perwijs op plaats 5 van 5, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: SPW Énergie (ODWB), 2026
Radon
Radon in woningen
0,9%
In 0,9% van de gemeten woningen ligt het radongehalte boven het referentieniveau van 300 Bq/m³.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 1,6%
Mediaan van de Waalse gemeenten: 3,7%
Bron: FANC, radonkaart, juli 2026
Radonrisicoklasse
klasse 0
Het FANC deelt Perwijs in klasse 0 in voor radon, op een schaal van 0 tot 2b.
Bron: FANC, radonkaart, juli 2026
Overstroming
Gebouwen in een zone met hoog overstromingsgevaar
1,3%
In Perwijs ligt 1,3% van de gebouwen in een zone met hoog overstromingsgevaar op de officiële kaart van Wallonië.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 1,2%
Mediaan van de Waalse gemeenten: 1,2%
Samen met de buurgemeenten staat Perwijs op plaats 3 van 5, van de hoogste naar de laagste waarde.
79,0% van de huizen en appartementsgebouwen heeft centrale verwarming.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 83,0%
Mediaan van de Waalse gemeenten: 73,6%
Bron: Statbel, gebouwenpark, 2025
Woningen
Aantal woningen
4.303 woningen
Perwijs telt 4.303 woningen.
Bron: Statbel, gebouwenpark, 2025
Vergunningen
Vergunningen voor nieuwbouw
9
In een jaar werden 9 vergunningen verleend voor nieuwe woongebouwen.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 18
Mediaan van de Waalse gemeenten: 17
Samen met de buurgemeenten staat Perwijs op plaats 5 van 5, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: Statbel, bouwvergunningen, 2024
Vergunningen voor renovaties
18
In een jaar werden 18 vergunningen verleend om woongebouwen te renoveren.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 28
Mediaan van de Waalse gemeenten: 24
Samen met de buurgemeenten staat Perwijs op plaats 4 van 5, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: Statbel, bouwvergunningen, 2024
Oppervlakten
Verwarmde oppervlakte, woning met twee of drie gevels
167 m²
De helft van de gecertificeerde woningen met twee of drie gevels hier heeft meer dan 167 m² verwarmde oppervlakte, muren inbegrepen.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 163 m²
Mediaan van de Waalse gemeenten: 152 m²
Samen met de buurgemeenten staat Perwijs op plaats 2 van 5, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: SPW Énergie (ODWB), 2023 tot 2025
Verwarmde oppervlakte, vrijstaande woning
190 m²
De helft van de gecertificeerde vrijstaande woningen hier heeft meer dan 190 m² verwarmde oppervlakte, muren inbegrepen.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 202 m²
Mediaan van de Waalse gemeenten: 186 m²
Samen met de buurgemeenten staat Perwijs op plaats 5 van 5, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: SPW Énergie (ODWB), 2023 tot 2025
Verwarmde oppervlakte, appartement
97 m²
De helft van de gecertificeerde appartementen hier heeft meer dan 97 m² verwarmde oppervlakte, muren inbegrepen.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 90 m²
Mediaan van de Waalse gemeenten: 89 m²
Samen met de buurgemeenten staat Perwijs op plaats 1 van 4, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: SPW Énergie (ODWB), 2023 tot 2025
Wat kost het om hier te wonen?
Voorheffing
Opcentiemen op de onroerende voorheffing
2.100 opcentiemen
Voor 2026 stemde Perwijs 2.100 opcentiemen op de onroerende voorheffing. Hoe lager dit getal, hoe lichter de belasting.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 2.200 opcentiemen
Mediaan van de Waalse gemeenten: 2.600 opcentiemen
Samen met de buurgemeenten staat Perwijs op plaats 5 van 5, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: UVCW, 2026
Huurprijzen
Mediane huur van een appartement
€ 850 per maand
In Perwijs wordt de helft van de appartementen verhuurd voor minder dan € 850 per maand, de andere helft voor meer.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: € 850 per maand
Mediaan van de Waalse gemeenten: € 710 per maand
Samen met de buurgemeenten staat Perwijs op plaats 2 van 5, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: FOD Financiën, 2025
Mediane huur van een huis
€ 1.175 per maand
In Perwijs wordt de helft van de huizen verhuurd voor minder dan € 1.175 per maand, de andere helft voor meer.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: € 1.200 per maand
Mediaan van de Waalse gemeenten: € 850 per maand
Samen met de buurgemeenten staat Perwijs op plaats 2 van 5, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: FOD Financiën, 2025
Wie woont hier?
Bevolking
Inwoners
9.704 inwoners
Perwijs telt 9.704 inwoners.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 11.114 inwoners
Mediaan van de Waalse gemeenten: 8.716 inwoners
Samen met de buurgemeenten staat Perwijs op plaats 2 van 5, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: Statbel, 2025
Evolutie van het aantal inwoners in vijf jaar
+4,3%
Het aantal inwoners steeg met 4,3% in vijf jaar.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: +2,6%
Mediaan van de Waalse gemeenten: +1,9%
Samen met de buurgemeenten staat Perwijs op plaats 2 van 5, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: Statbel, 2020 tot 2025
Leeftijden
Inwoners van 65 jaar en ouder
18,9%
In Perwijs is 18,9% van de inwoners 65 jaar of ouder.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 19,5%
Mediaan van de Waalse gemeenten: 19,7%
Samen met de buurgemeenten staat Perwijs op plaats 1 van 5, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: Statbel, 2025
Inkomens
Mediaan beschikbaar inkomen
€ 31.780
In 2023 leefde de helft van de inwoners van Perwijs in een huishouden met een beschikbaar inkomen, omgerekend naar een alleenstaande, van minder dan € 31.780 per jaar.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: € 31.979
Mediaan van de Waalse gemeenten: € 29.919
Samen met de buurgemeenten staat Perwijs op plaats 5 van 5, van de hoogste naar de laagste waarde.
Van 100 inwoners tussen 15 en 64 jaar die werken of werk zoeken, zijn er 8,5 ingeschreven werkzoekenden. Voorlopig cijfer voor 2025.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 9,7%
Mediaan van de Waalse gemeenten: 11,0%
Samen met de buurgemeenten staat Perwijs op plaats 3 van 5, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: IWEPS, WalStat, 2025
Werkzoekenden
406 personen
406 inwoners van Perwijs zijn ingeschreven als niet-werkende werkzoekende.
Bron: IWEPS, WalStat, 2025
Banen
Banen in loondienst in de gemeente
2.091 banen
De werkgevers in Perwijs tellen 2.091 banen in loondienst.
Bron: IWEPS, WalStat, 31 december 2024
Openbaar vervoer
NMBS-stations
0
Geen NMBS-station op het grondgebied van Perwijs.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 0
Mediaan van de Waalse gemeenten: 1
Samen met de buurgemeenten staat Perwijs op plaats 2 van 5, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: NMBS, De Lijn, TEC en MIVB (GTFS-dienstregelingen), 2026
Haltes van het openbaar vervoer
71,1 per 10.000 inwoners
Per 10.000 inwoners telt de gemeente 71,1 haltes van bus, tram, metro of trein.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 74,5 per 10.000 inwoners
Mediaan van de Waalse gemeenten: 106,3 per 10.000 inwoners
Samen met de buurgemeenten staat Perwijs op plaats 5 van 5, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: NMBS, De Lijn, TEC en MIVB (GTFS-dienstregelingen), 2026
Vertrekken op een weekdag
2.614
Op een weekdag vertrekken bussen, trams, metro's en treinen 2.614 keer van een halte in de gemeente.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 2.587
Mediaan van de Waalse gemeenten: 3.384
Samen met de buurgemeenten staat Perwijs op plaats 3 van 5, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: NMBS, De Lijn, TEC en MIVB (GTFS-dienstregelingen), 2026
Wat vinden gezinnen hier?
Scholen
Scholen
6
Perwijs telt 6 scholen, van kleuter tot hoger onderwijs.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 6
Mediaan van de Waalse gemeenten: 6
Samen met de buurgemeenten staat Perwijs op plaats 2 van 5, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: Federatie Wallonië-Brussel en Onderwijs Vlaanderen, 2026
Kleuter- en lagere scholen
5
Perwijs telt 5 kleuter- of lagere scholen.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 5
Mediaan van de Waalse gemeenten: 5
Samen met de buurgemeenten staat Perwijs op plaats 2 van 5, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: Federatie Wallonië-Brussel en Onderwijs Vlaanderen, 2026
Scholen per 10.000 inwoners
6,2 per 10.000 inwoners
Per 10.000 inwoners telt de gemeente 6,2 scholen.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 5,3 per 10.000 inwoners
Mediaan van de Waalse gemeenten: 6,7 per 10.000 inwoners
Samen met de buurgemeenten staat Perwijs op plaats 2 van 5, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: Federatie Wallonië-Brussel en Onderwijs Vlaanderen, 2026
Kinderopvang
Opvangplaatsen voor jonge kinderen
139 plaatsen
Perwijs telt 139 plaatsen in een kinderdagverblijf of bij een onthaalouder.
Bron: IWEPS, WalStat, 31 december 2024
Opvangplaatsen per 100 kinderen
60,7%
Er zijn 60,7 opvangplaatsen per 100 kinderen jonger dan tweeënhalf jaar.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 51,9%
Mediaan van de Waalse gemeenten: 39,2%
Samen met de buurgemeenten staat Perwijs op plaats 1 van 5, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: IWEPS, WalStat, 31 december 2024
Huisartsen
Inwoners per huisarts
1.320 inwoners
Er is één voltijdse huisarts per 1.320 inwoners.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 1.095 inwoners
Mediaan van de Waalse gemeenten: 1.093 inwoners
Samen met de buurgemeenten staat Perwijs op plaats 1 van 5, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: IWEPS, WalStat, 31 december 2024
Huisartsen van 55 jaar en ouder
23,1%
23,1% van de huisartsen in Perwijs is 55 jaar of ouder.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 31,0%
Mediaan van de Waalse gemeenten: 35,4%
Samen met de buurgemeenten staat Perwijs op plaats 3 van 5, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: IWEPS, WalStat, 31 december 2023
Woonzorgcentra
Bedden in woonzorgcentra
400,0 bedden per 1.000 inwoners van 80 jaar en ouder
Perwijs telt 400,0 bedden per 1.000 inwoners van 80 jaar en ouder.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 192,5 bedden per 1.000 inwoners van 80 jaar en ouder
Mediaan van de Waalse gemeenten: 246,5 bedden per 1.000 inwoners van 80 jaar en ouder
Samen met de buurgemeenten staat Perwijs op plaats 1 van 5, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: IWEPS, WalStat, 2025
Is het hier veilig?
Inbraken
Woninginbraken
6,1 per 1.000 woningen
Van 2022 tot 2024 registreerde de politie in Perwijs gemiddeld 6,1 woninginbraken per jaar per 1 000 woningen.
Mediaan van de Waalse gemeenten: 6,8 per 1.000 woningen
Bron: Federale politie, politiële criminaliteitsstatistieken, 2022 tot 2024
Geregistreerde feiten
Evolutie van de door de politie geregistreerde feiten
+16%
Van 2016 tot 2024 steeg het aantal door de politie geregistreerde feiten in Perwijs met 16%.
Mediaan van de Waalse gemeenten: -3%
Bron: Federale politie, 2016 tot 2024
Hoe is de leefomgeving hier?
Klimaat
Gemiddelde temperatuur
10,2 °C
Over een jaar is het in Perwijs gemiddeld 10,2 °C.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 10,6 °C
Mediaan van de Waalse gemeenten: 10,3 °C
Samen met de buurgemeenten staat Perwijs op plaats 4 van 5, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: KMI, 1991 tot 2020
Zonneschijn
1.684 uur per jaar
De zon schijnt in Perwijs gemiddeld 1.684 uur per jaar.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 1.667 uur per jaar
Mediaan van de Waalse gemeenten: 1.665 uur per jaar
Samen met de buurgemeenten staat Perwijs op plaats 3 van 5, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: KMI, 1991 tot 2020
Neerslag
814 mm per jaar
In Perwijs valt gemiddeld 814 millimeter neerslag per jaar.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 822 mm per jaar
Mediaan van de Waalse gemeenten: 872 mm per jaar
Samen met de buurgemeenten staat Perwijs op plaats 2 van 5, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: KMI, 1991 tot 2020
Luchtkwaliteit
Stikstofdioxide in de lucht (NO2)
6,6 µg/m³
Waar de inwoners van Perwijs wonen, bevat de lucht gemiddeld 6,6 µg/m³ stikstofdioxide. De Wereldgezondheidsorganisatie raadt aan om over een jaar niet boven 10 µg/m³ te gaan.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 8,1 µg/m³
Mediaan van de Waalse gemeenten: 7,5 µg/m³
Samen met de buurgemeenten staat Perwijs op plaats 2 van 5, van de hoogste naar de laagste waarde.
Waar de inwoners van Perwijs wonen, bevat de lucht gemiddeld 5,4 µg/m³ fijnstof. De Wereldgezondheidsorganisatie raadt aan om over een jaar niet boven 5 µg/m³ te gaan.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 6,4 µg/m³
Mediaan van de Waalse gemeenten: 5,0 µg/m³
Samen met de buurgemeenten staat Perwijs op plaats 3 van 5, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: FASE 2026 (Federatie Wallonië-Brussel) en Onderwijs Vlaanderen
Openbaar vervoer
Totaal haltes
69
Vertrekken / werkdag
2,614
Transportdichtheid
71.1
haltes per 10.000 inw.
Bushaltes
69
Bron: GTFS Belgium, NMBS, De Lijn, TEC, MIVB (CC BY 4.0)
Wie woont hier?
9.704Bevolking+4,3 % op vijf jaar
206Bevolkingsdichtheidinwoners per km²
4.161HuishoudensGemiddelde huishoudgrootte : 2,4
5,9 %Buitenlandse bevolking
Leeftijdsverdeling
Inkomen en werk
€ 31.780Mediaaninkomen+58,9 % Nationale vergelijking
1.135Ondernemingen117,0 per 1.000 inwoners
10,9xBetaalbaarheidsratioInkomen vs vastgoedprijs
Belastingdruk : 25,2 %
De onroerende voorheffing in Perwijs
Perwijs heft in 2026 2.100 gemeentelijke opcentiemen op de onroerende voorheffing, bovenop 1.150 provinciale opcentiemen. Voor een huis met een kadastraal inkomen van € 1.000 bedraagt de onroerende voorheffing 2026 ongeveer € 963 per jaar.
Dat is het 8e laagste tarief van de 27 gemeenten in de provincie.
Bron: Union des Villes et Communes de Wallonie (UVCW), opcentiemen 2026. Kadastraal inkomen geïndexeerd met de coëfficiënt 2026 (2,3), gewestelijk tarief 1,25 %.
Door de politie geregistreerde feiten in 2024
50,1
geregistreerde feiten per 1.000 inwoners
Rond de mediaan
Perwijs
50,1
Belgische mediaan
50,1
Vergelijkbare dichtheid
43,7
Dit cijfer telt de feiten die op het grondgebied van de gemeente zijn geregistreerd, gedeeld door het aantal inwoners. Steden die elke dag pendelaars, klanten en bezoekers ontvangen, komen hoger uit, omdat feiten tegen hen meetellen terwijl ze er niet wonen. Het meet dus niet het risico voor een inwoner, en daarom geven we geen veiligheidsscore.
Bron: Federale Politie, politiële criminaliteitsstatistieken, feiten geregistreerd in 2024 volgens de plaats van de feiten. Bevolking: Statbel.
Zijn de woningen goed geïsoleerd?
A
3.5%
B
27.2%
C
21.8%
D
15.1%
E
13%
F
8%
G
11.5%
Bron: EPB-certificaten die het Waals Gewest voor de woningen van de gemeente registreerde (ODWB open data, SPW Énergie, licentie CC BY 4.0).
Statbel publiceert de verkoopprijzen per wijk zodra een wijk minstens 16 verkopen in een jaar telt. In Perwijs hebben 2 wijken op 24 een gepubliceerde prijs voor minstens één jaar tussen 2022 en 2024. De andere blijven grijs op de kaart, met hun aantal verkopen.
De mediaanprijs is de middelste prijs: de helft van de verkopen in de wijk lag lager, de andere helft hoger. Bij elke prijs staat het jaar waarop hij slaat.
Aantal verkopen
1 tot 2
2 tot 3
3 tot 5
5 tot 22
Geen gegevens
Mediaaninkomen
€ 24.502 tot € 30.062
€ 30.062 tot € 32.426
€ 32.426 tot € 35.608
€ 35.608 tot € 39.791
€ 39.791 tot € 43.078
Geen gegevens
Gemiddelde leeftijd
33 jaar tot 39 jaar
39 jaar tot 40 jaar
40 jaar tot 41 jaar
41 jaar tot 43 jaar
43 jaar tot 46 jaar
Geen gegevens
Huishoudens van 3 personen of meer
15% tot 37%
37% tot 42%
42% tot 45%
45% tot 51%
51% tot 61%
Geen gegevens
Huishoudens die eigenaar zijn
33% tot 57%
57% tot 74%
74% tot 76%
76% tot 83%
83% tot 94%
Geen gegevens
Wijk
Verkopen
Huis
Appartement
Mediaaninkomen
Perwez-Centre
22 in 2023
€ 250.000 (2023)
niet gepubliceerd
€ 29.753
Chaussee De Wavre
8 in 2024
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 32.426
Thorembais-Saint-Trond-Centre
6 in 2024
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 32.314
Le Mont
5 in 2024
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 33.413
Ponceau
5 in 2024
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 40.531
Orbais-Centre
5 in 2023
niet gepubliceerd
€ 293.100 (2022)
€ 39.791
Grand'Route
3 in 2023
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 33.252
Sainte-Marie
3 in 2023
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 35.678
Thorembais-Les-Beguines - Habitations Dispersees
3 in 2023
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 35.608
Perwez -Habitations Disp. Nord
2 in 2023
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 33.489
Perwez -Habitations Disp. Sud
2 in 2023
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 24.502
Orbais -Habitations Disp. Nord
2 in 2022
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 43.078
Wastines
2 in 2024
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 30.331
Glatigny
2 in 2022
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 35.571
Parc Industriel
1 in 2024
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 26.418
Les Cinq Etoiles
1 in 2023
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 38.190
Odenge
1 in 2023
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 28.776
Maleves-Sainte-Marie- Wastines-Centre
1 in 2024
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 30.062
Maleves-Sainte-Marie- Wastines-Habitations Disp.
1 in 2024
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 41.010
Thorembais-Les-Beguines-Centre
1 in 2024
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 39.217
Toon de 4 andere wijken
Jausselette
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 30.403
Thorembais-St-Trond-Hab. Disp. Autoroute Sud
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
Thorembais-St-Trond-Hab. Disp. Autoroute Nord
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 40.298
Orbais -Habitations Dispersees Autoroute Sud
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
Schat een woning in Perwijs met het adres: de berekening vertrekt dan van de verkopen in de wijk, als Statbel er een prijs voor publiceert.
Bron: Statbel, verkopen per statistische sector, 2024, licentie CC BY 4.0. Mediaaninkomen: Statbel, fiscale inkomens 2023. Leeftijd en huishoudens: Statbel, Census 2021.
Ontvang een e-mail wanneer de mediaanprijs verandert in Perwijs
Veelgestelde vragen
In Perwijs werd een huis in het eerste semester van 2026 doorgaans verkocht voor € 345.000: dat is de mediaanprijs van alle huizen, op 41 verkopen (Statbel). Voor een appartement bedraagt de mediaanprijs € 240.000 (jaar 2025).
Perwijs biedt investeringskansen afhankelijk van uw profiel. In Perwijs werden in het eerste semester van 2026 41 huizen verkocht. Gebruik onze rendementcalculator om uw project te evalueren.
Onze schatter vertrekt van de mediaanprijs van Perwijs en past die aan uw woning aan: oppervlakte, slaapkamers, staat, EPC. Hij geeft een vork, gratis en zonder registratie. De echte prijs ziet men ter plaatse: een kantoor dat actief is in Perwijs kan gratis langskomen.
Vertrek van de mediaanprijzen op deze pagina, pas ze toe op de bewoonbare oppervlakte en corrigeer daarna volgens de staat van de woning en het EPC-label. Laat de vork vervolgens bevestigen door een professional na een plaatsbezoek.
Nee. Alleen een schatting ter plaatse verbindt de auteur ervan. Een online schatting dient om een budget af te bakenen, een onderhandeling voor te bereiden of na te gaan of een vraagprijs coherent is.
Het EPC-certificaat, de facturen van de recentste werken, het kadastraal plan en de stedenbouwkundige informatie van de gemeente. Die stukken verklaren de verschillen tussen vergelijkbare woningen.
De wijkscores van Perwijs zijn beschikbaar op onze site, met beoordelingen voor transport, scholen, winkels, groen en wandelvriendelijkheid. Elke wijk krijgt een globale score van 0 tot 100 om u te helpen de ideale locatie te kiezen.
Die prijs is met 6,8 % gedaald tegenover het eerste semester van 2025. In Perwijs werd een huis in het eerste semester van 2026 doorgaans verkocht voor € 345.000: dat is de mediaanprijs van alle huizen, op 41 verkopen (Statbel). Voor een appartement bedraagt de mediaanprijs € 240.000 (jaar 2025).
De registratierechten in Perwijs bedragen 12,5% van de aankoopprijs. Voor een mediane woning van € 345.000 komt dit neer op ongeveer € 43.125. Daarnaast betaalt u notarishonoraria (ca. 1%, incl. 21% btw) en administratieve kosten. In Vlaanderen geldt sinds 2025 een verlaagd tarief van 2% voor de enige eigen woning.
Perwijs behaalt een levenskwaliteitsscore van 50/100 (gemiddeld). Transport scoort 38/100. Groene ruimte scoort 85/100. Scholen scoren 63/100. Deze scores zijn berekend op basis van objectieve gegevens over nabijgelegen voorzieningen.
Op basis van een mediane woningprijs van € 345.000 en de lokale huurmarkt, wordt het bruto huurrendement in Perwijs geschat op 3% tot 5%. Het netto rendement hangt af van de belastingen, het onderhoud en de beheerskosten. Gebruik onze rendementcalculator voor een persoonlijke schatting.
Met een mediane woningprijs van € 345.000 in Perwijs en de huidige hypotheekrentes, is kopen vaak voordeliger na 7 tot 10 jaar in vergelijking met huren. De registratierechten van 12,5% en de notariskosten verhogen het initiële bedrag, maar de waardestijging op lange termijn compenseert deze kosten vaak.
In Wallonië kunt u in Perwijs genieten van Primes Habitation voor energetische renovaties. De premies dekken isolatie, verwarming, ventilatie en het gebruik van hernieuwbare energie. Raadpleeg de SPW Énergie-website voor de voorwaarden en bedragen.