Naar de inhoud
Immolytics

Investeren · de cijfers per gemeente

Investeren in Brussel: de cijfers die tellen

Brussel · Bruxelles-Capitale · Statbel-prijzen, eerste semester 2026

In het kort

  • In Brussel werd een huis in het eerste semester van 2026 doorgaans verkocht voor € 425.500. Dat is de mediaanprijs: de helft van de verkopen ligt hoger, de helft lager. Dat is 21% minder dan in een doorsnee gemeente in Brussel (€ 539.500).
  • In vijf jaar veranderde de prijs van huizen met 2 of 3 gevels met +10,5%.
  • In twaalf maanden werden 1.868 panden verkocht, of 9,5 per 1.000 inwoners. Hoe meer verkopen, hoe makkelijker u later verkoopt.

Dit zijn openbare cijfers, geen beleggingsadvies.

Brussel

Waar Brussel in België ligt

€ 425.500woning, mediaanprijseerste semester 2026, 102 verkopen
€ 269.000appartement, mediaanprijseerste semester 2026, 748 verkopen
+10,5 %huizen met 2 of 3 gevels, over vijf jaar
1.868verkopen in twaalf maanden
96marktdynamiek, op 100

Willen huurders hier wonen?

Een huurder kijkt naar inkomens, jobs en voorzieningen in de buurt. Dit zeggen de officiële cijfers.

196.828inwoners
+8,3 %bevolkingsevolutie over vijf jaar
€ 23.574mediaan inkomen per aangifte+17,9% tegenover België
21.606actieve ondernemingen
76scholenscore op 100
100vervoersscore op 100

Te renoveren panden, dus goedkoper?

Een slecht geïsoleerd pand verkoopt goedkoper. Na werken stijgt de waarde. Daar zitten de koopjes.

28,5 % van de woningen in het Brussels Hoofdstedelijk Gewest heeft een EPB-label G, de slechtste klasse. Brussel publiceert dit cijfer niet per gemeente.

De EPC-labels in Brussel, in detail

In 2024 leverde de gemeente 270 bouwvergunningen af. In vijf jaar veranderde dat aantal met -13,5%. Dat is het nieuwe aanbod dat eraan komt.

De kosten van werken inschatten

De tools voor de investeerder

Berekeningen om een aankoop voor verhuur voor te bereiden, gratis en zonder registratie.

Beter elders, enkele kilometers verder?

Hier de mediaanprijs van een huis en de totaalscore van elke buurgemeente.

Uw berekeningen voor Brussel

Veelgestelde vragen

Een huis werd doorgaans verkocht voor € 425.500, een appartement voor € 269.000 (mediaanprijzen, Statbel, eerste semester 2026). Tel de registratierechten en de notariskosten erbij. De notariskostencalculator geeft het exacte totaal.
In twaalf maanden werden 1.868 panden verkocht voor 196.828 inwoners. Veel verkopen betekent makkelijker doorverkopen. Weinig verkopen vraagt meer geduld, en een lagere aankoopprijs.
Openbare verkopen bij de notaris gaan vaak onder de mediaanprijs van de gemeente. Immolytics volgt ze elke dag. Het verschil staat, lot per lot, op de pagina openbare verkopen van Brussel en in de Pépites-editie.
Nee. Ze beschrijven de gemeente. Het pand, de straat, de staat en het EPC doen de rest. Bezoek, laat de werken begroten en vergelijk de huurprijzen van gelijkaardige zoekertjes voor u tekent.

Bronnen: Statbel voor prijzen, bevolking en inkomens. Gewestelijke registers voor het EPC, Statbel voor de bouwvergunningen, OpenStreetMap voor de scores. De echte huur van een bepaald pand staat niet in deze gegevens.

Investeren in beheerd vastgoed

Investeringsprojecten van Belgische ontwikkelaars, waar u ook woont.

Investeren in beheerd vastgoed

Investeringsprojecten van Belgische ontwikkelaars, waar u ook woont.

Gesponsorde links: Immolytics kan een commissie ontvangen, zonder meerkost voor u.