Mediaanprijs in Elzele : € 300.000 (huis, eerste semester 2026) · Statbel-gegevens
Vastgoedprijzen Elzele (november 2026)
Wallonië · Henegouwen · 5.970 inwoners
In het kort
In Elzele werd een huis in het eerste semester van 2026 doorgaans verkocht voor € 300.000. Dat is 22 % meer dan in een doorsnee gemeente in Wallonië (€ 246.000).
De evolutie over een jaar wordt niet gegeven: daarvoor zijn minstens 30 verkopen nodig in elk van beide vergeleken periodes.
Er werden in het eerste semester van 2026 34 huizen verkocht, minder dan in de meeste gemeenten van Wallonië (doorgaans 46).
Officiële cijfers van Statbel, alle huizen samen. Dit is geen koop- of verkoopadvies.
Wallonië
Waar Elzele in België ligt
Mediaanprijs van een huis, eerste semester 2026
€ 300.000
Alle huizen (gesloten, halfopen en open bebouwing), op 34 verkopen.
Statbel, prijzen bijgewerkt in september 2026
N/AAppartementNiet gepubliceerd (minder dan 16 verkopen)
Dit zijn mediaanprijzen: de helft van de woningen verkoopt duurder, de andere helft goedkoper. De prijs van uw woning hangt af van de straat, de grootte, de staat en het EPC.
Prijsevolutie over 5 jaar
Eenmalige aankoop, beveiligde betaling via Stripe. Prijzen, evolutie, scores en EPC van de gemeente.
Voor sommige jaren bestaat alleen een jaarmediaan; die worden als één punt getoond.
Mijn woning schatten om de vork van uw woning te kennen, op basis van deze prijzen.
Uw prijs in drie vragen
Hoeveel is uw woning in Elzele waard?
Beantwoord drie vragen en u ziet meteen uw prijsvork, berekend op basis van de verkopen in Elzele. Een van de beste makelaars van de gemeente kan die daarna gratis bij u thuis bevestigen.
Scholen, vervoer, klimaat, buurt, isolatie van de woningen: wat de gemeente biedt zodra de dozen uitgepakt zijn.
In welke staat zijn de woningen?
Leeftijd
Wanneer werden de woningen gebouwd?
61,5% Meer dan één op de twee huizen en gebouwen in Elzele dateert van vóór 1945.
Elke staaf toont het aandeel van de huizen en gebouwen in Elzele die in die periode werden gebouwd; het gouden streepje, de mediaan van de Waalse gemeenten.
Aandeel van de huizen en gebouwen in Elzele per bouwperiode
Periode
Elzele
Mediaan van de Waalse gemeenten
Gebouwd vóór 1900
29,9%
31,0%
Gebouwd van 1900 tot 1918
14,9%
8,1%
Gebouwd van 1919 tot 1945
16,7%
8,0%
Gebouwd van 1946 tot 1961
5,6%
7,5%
Gebouwd van 1962 tot 1970
3,6%
5,7%
Gebouwd van 1971 tot 1981
6,4%
10,3%
Gebouwd van 1982 tot 1991
4,7%
4,8%
Gebouwd van 1992 tot 2001
5,1%
6,7%
Gebouwd van 2002 tot 2011
6,4%
6,8%
Gebouwd na 2011
6,6%
7,3%
Bron: Statbel, gebouwenpark, 2025
Energie (EPC)
Woningen met label A of B
8,7%
In Elzele heeft 8,7% van de gecertificeerde woningen label A of B, de twee beste energieklassen.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 10,5%
Mediaan van de Waalse gemeenten: 12,1%
Samen met de buurgemeenten staat Elzele op plaats 5 van 5, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: SPW Énergie (ODWB), 2026
Woningen met label F of G
53,5%
In Elzele heeft 53,5% van de gecertificeerde woningen label F of G, de twee klassen die het meest energie verbruiken.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 41,9%
Mediaan van de Waalse gemeenten: 38,2%
Samen met de buurgemeenten staat Elzele op plaats 1 van 5, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: SPW Énergie (ODWB), 2026
Radon
Radon in woningen
0,0%
In 0,0% van de gemeten woningen ligt het radongehalte boven het referentieniveau van 300 Bq/m³.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 1,1%
Mediaan van de Waalse gemeenten: 3,7%
Bron: FANC, radonkaart, juli 2026
Radonrisicoklasse
klasse 0
Het FANC deelt Elzele in klasse 0 in voor radon, op een schaal van 0 tot 2b.
Bron: FANC, radonkaart, juli 2026
Overstroming
Gebouwen in een zone met hoog overstromingsgevaar
0,5%
In Elzele ligt 0,5% van de gebouwen in een zone met hoog overstromingsgevaar op de officiële kaart van Wallonië.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 1,4%
Mediaan van de Waalse gemeenten: 1,2%
Samen met de buurgemeenten staat Elzele op plaats 5 van 5, van de hoogste naar de laagste waarde.
57,9% van de huizen en appartementsgebouwen heeft centrale verwarming.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 66,5%
Mediaan van de Waalse gemeenten: 73,6%
Bron: Statbel, gebouwenpark, 2025
Woningen
Aantal woningen
2.861 woningen
Elzele telt 2.861 woningen.
Bron: Statbel, gebouwenpark, 2025
Vergunningen
Vergunningen voor nieuwbouw
15
In een jaar werden 15 vergunningen verleend voor nieuwe woongebouwen.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 16
Mediaan van de Waalse gemeenten: 17
Samen met de buurgemeenten staat Elzele op plaats 6 van 7, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: Statbel, bouwvergunningen, 2024
Vergunningen voor renovaties
22
In een jaar werden 22 vergunningen verleend om woongebouwen te renoveren.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 29
Mediaan van de Waalse gemeenten: 24
Samen met de buurgemeenten staat Elzele op plaats 6 van 7, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: Statbel, bouwvergunningen, 2024
Oppervlakten
Verwarmde oppervlakte, woning met twee of drie gevels
152 m²
De helft van de gecertificeerde woningen met twee of drie gevels hier heeft meer dan 152 m² verwarmde oppervlakte, muren inbegrepen.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 143 m²
Mediaan van de Waalse gemeenten: 152 m²
Samen met de buurgemeenten staat Elzele op plaats 3 van 5, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: SPW Énergie (ODWB), 2023 tot 2025
Verwarmde oppervlakte, vrijstaande woning
186 m²
De helft van de gecertificeerde vrijstaande woningen hier heeft meer dan 186 m² verwarmde oppervlakte, muren inbegrepen.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 181 m²
Mediaan van de Waalse gemeenten: 186 m²
Samen met de buurgemeenten staat Elzele op plaats 1 van 5, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: SPW Énergie (ODWB), 2023 tot 2025
Verwarmde oppervlakte, appartement
80 m²
De helft van de gecertificeerde appartementen hier heeft meer dan 80 m² verwarmde oppervlakte, muren inbegrepen.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 87 m²
Mediaan van de Waalse gemeenten: 89 m²
Samen met de buurgemeenten staat Elzele op plaats 3 van 4, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: SPW Énergie (ODWB), 2023 tot 2025
Wat kost het om hier te wonen?
Voorheffing
Opcentiemen op de onroerende voorheffing
2.450 opcentiemen
Voor 2026 stemde Elzele 2.450 opcentiemen op de onroerende voorheffing. Hoe lager dit getal, hoe lichter de belasting.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 2.800 opcentiemen
Mediaan van de Waalse gemeenten: 2.600 opcentiemen
Samen met de buurgemeenten staat Elzele op plaats 5 van 7, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: UVCW, 2026
Huurprijzen
Mediane huur van een appartement
€ 790 per maand
In Elzele wordt de helft van de appartementen verhuurd voor minder dan € 790 per maand, de andere helft voor meer.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: € 685 per maand
Mediaan van de Waalse gemeenten: € 710 per maand
Samen met de buurgemeenten staat Elzele op plaats 3 van 7, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: FOD Financiën, 2025
Mediane huur van een huis
€ 935 per maand
In Elzele wordt de helft van de huizen verhuurd voor minder dan € 935 per maand, de andere helft voor meer.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: € 763 per maand
Mediaan van de Waalse gemeenten: € 850 per maand
Samen met de buurgemeenten staat Elzele op plaats 2 van 7, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: FOD Financiën, 2025
Wie woont hier?
Bevolking
Inwoners
5.970 inwoners
Elzele telt 5.970 inwoners.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 11.878 inwoners
Mediaan van de Waalse gemeenten: 8.716 inwoners
Samen met de buurgemeenten staat Elzele op plaats 6 van 7, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: Statbel, 2025
Evolutie van het aantal inwoners in vijf jaar
-0,1%
Het aantal inwoners bleef in vijf jaar nagenoeg gelijk.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: +1,2%
Mediaan van de Waalse gemeenten: +1,9%
Samen met de buurgemeenten staat Elzele op plaats 5 van 7, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: Statbel, 2020 tot 2025
Leeftijden
Inwoners van 65 jaar en ouder
22,4%
In Elzele is 22,4% van de inwoners 65 jaar of ouder.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 19,8%
Mediaan van de Waalse gemeenten: 19,7%
Samen met de buurgemeenten staat Elzele op plaats 3 van 7, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: Statbel, 2025
Inkomens
Mediaan beschikbaar inkomen
€ 30.042
In 2023 leefde de helft van de inwoners van Elzele in een huishouden met een beschikbaar inkomen, omgerekend naar een alleenstaande, van minder dan € 30.042 per jaar.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: € 28.202
Mediaan van de Waalse gemeenten: € 29.919
Samen met de buurgemeenten staat Elzele op plaats 3 van 7, van de hoogste naar de laagste waarde.
Van 100 inwoners tussen 15 en 64 jaar die werken of werk zoeken, zijn er 8,1 ingeschreven werkzoekenden. Voorlopig cijfer voor 2025.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 13,3%
Mediaan van de Waalse gemeenten: 11,0%
Samen met de buurgemeenten staat Elzele op plaats 5 van 5, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: IWEPS, WalStat, 2025
Werkzoekenden
228 personen
228 inwoners van Elzele zijn ingeschreven als niet-werkende werkzoekende.
Bron: IWEPS, WalStat, 2025
Banen
Banen in loondienst in de gemeente
408 banen
De werkgevers in Elzele tellen 408 banen in loondienst.
Bron: IWEPS, WalStat, 31 december 2024
Openbaar vervoer
NMBS-stations
0
Geen NMBS-station op het grondgebied van Elzele.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 1
Mediaan van de Waalse gemeenten: 1
Samen met de buurgemeenten staat Elzele op plaats 4 van 7, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: NMBS, De Lijn, TEC en MIVB (GTFS-dienstregelingen), 2026
Haltes van het openbaar vervoer
97,2 per 10.000 inwoners
Per 10.000 inwoners telt de gemeente 97,2 haltes van bus, tram, metro of trein.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 73,1 per 10.000 inwoners
Mediaan van de Waalse gemeenten: 106,3 per 10.000 inwoners
Samen met de buurgemeenten staat Elzele op plaats 2 van 7, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: NMBS, De Lijn, TEC en MIVB (GTFS-dienstregelingen), 2026
Vertrekken op een weekdag
1.304
Op een weekdag vertrekken bussen, trams, metro's en treinen 1.304 keer van een halte in de gemeente.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 4.167
Mediaan van de Waalse gemeenten: 3.384
Samen met de buurgemeenten staat Elzele op plaats 6 van 6, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: NMBS, De Lijn, TEC en MIVB (GTFS-dienstregelingen), 2026
Wat vinden gezinnen hier?
Scholen
Scholen
2
Elzele telt 2 scholen, van kleuter tot hoger onderwijs.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 7
Mediaan van de Waalse gemeenten: 6
Samen met de buurgemeenten staat Elzele op plaats 6 van 7, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: Federatie Wallonië-Brussel en Onderwijs Vlaanderen, 2026
Kleuter- en lagere scholen
2
Elzele telt 2 kleuter- of lagere scholen.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 6
Mediaan van de Waalse gemeenten: 5
Samen met de buurgemeenten staat Elzele op plaats 6 van 7, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: Federatie Wallonië-Brussel en Onderwijs Vlaanderen, 2026
Scholen per 10.000 inwoners
3,4 per 10.000 inwoners
Per 10.000 inwoners telt de gemeente 3,4 scholen.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 6,3 per 10.000 inwoners
Mediaan van de Waalse gemeenten: 6,7 per 10.000 inwoners
Samen met de buurgemeenten staat Elzele op plaats 7 van 7, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: Federatie Wallonië-Brussel en Onderwijs Vlaanderen, 2026
Kinderopvang
Opvangplaatsen voor jonge kinderen
26 plaatsen
Elzele telt 26 plaatsen in een kinderdagverblijf of bij een onthaalouder.
Bron: IWEPS, WalStat, 31 december 2024
Opvangplaatsen per 100 kinderen
20,3%
Er zijn 20,3 opvangplaatsen per 100 kinderen jonger dan tweeënhalf jaar.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 35,6%
Mediaan van de Waalse gemeenten: 39,2%
Samen met de buurgemeenten staat Elzele op plaats 5 van 5, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: IWEPS, WalStat, 31 december 2024
Huisartsen
Inwoners per huisarts
1.044 inwoners
Er is één voltijdse huisarts per 1.044 inwoners.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 1.078 inwoners
Mediaan van de Waalse gemeenten: 1.093 inwoners
Samen met de buurgemeenten staat Elzele op plaats 3 van 5, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: IWEPS, WalStat, 31 december 2024
Huisartsen van 55 jaar en ouder
33,3%
33,3% van de huisartsen in Elzele is 55 jaar of ouder.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 41,3%
Mediaan van de Waalse gemeenten: 35,4%
Samen met de buurgemeenten staat Elzele op plaats 4 van 5, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: IWEPS, WalStat, 31 december 2023
Woonzorgcentra
Bedden in woonzorgcentra
217,4 bedden per 1.000 inwoners van 80 jaar en ouder
Elzele telt 217,4 bedden per 1.000 inwoners van 80 jaar en ouder.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 275,5 bedden per 1.000 inwoners van 80 jaar en ouder
Mediaan van de Waalse gemeenten: 246,5 bedden per 1.000 inwoners van 80 jaar en ouder
Samen met de buurgemeenten staat Elzele op plaats 5 van 5, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: IWEPS, WalStat, 2025
Is het hier veilig?
Inbraken
Woninginbraken
5,8 per 1.000 woningen
Van 2022 tot 2024 registreerde de politie in Elzele gemiddeld 5,8 woninginbraken per jaar per 1 000 woningen.
Mediaan van de Waalse gemeenten: 6,8 per 1.000 woningen
Bron: Federale politie, politiële criminaliteitsstatistieken, 2022 tot 2024
Geregistreerde feiten
Evolutie van de door de politie geregistreerde feiten
+14%
Van 2016 tot 2024 steeg het aantal door de politie geregistreerde feiten in Elzele met 14%.
Mediaan van de Waalse gemeenten: -3%
Bron: Federale politie, 2016 tot 2024
Hoe is de leefomgeving hier?
Klimaat
Gemiddelde temperatuur
10,8 °C
Over een jaar is het in Elzele gemiddeld 10,8 °C.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 10,6 °C
Mediaan van de Waalse gemeenten: 10,3 °C
Samen met de buurgemeenten staat Elzele op plaats 3 van 7, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: KMI, 1991 tot 2020
Zonneschijn
1.745 uur per jaar
De zon schijnt in Elzele gemiddeld 1.745 uur per jaar.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 1.704 uur per jaar
Mediaan van de Waalse gemeenten: 1.665 uur per jaar
Samen met de buurgemeenten staat Elzele op plaats 1 van 7, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: KMI, 1991 tot 2020
Neerslag
875 mm per jaar
In Elzele valt gemiddeld 875 millimeter neerslag per jaar.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 856 mm per jaar
Mediaan van de Waalse gemeenten: 872 mm per jaar
Samen met de buurgemeenten staat Elzele op plaats 3 van 7, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: KMI, 1991 tot 2020
Luchtkwaliteit
Stikstofdioxide in de lucht (NO2)
9,0 µg/m³
Waar de inwoners van Elzele wonen, bevat de lucht gemiddeld 9,0 µg/m³ stikstofdioxide. De Wereldgezondheidsorganisatie raadt aan om over een jaar niet boven 10 µg/m³ te gaan.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 8,7 µg/m³
Mediaan van de Waalse gemeenten: 7,5 µg/m³
Samen met de buurgemeenten staat Elzele op plaats 3 van 6, van de hoogste naar de laagste waarde.
Waar de inwoners van Elzele wonen, bevat de lucht gemiddeld 7,9 µg/m³ fijnstof. De Wereldgezondheidsorganisatie raadt aan om over een jaar niet boven 5 µg/m³ te gaan.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 5,9 µg/m³
Mediaan van de Waalse gemeenten: 5,0 µg/m³
Samen met de buurgemeenten staat Elzele op plaats 2 van 6, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: FASE 2026 (Federatie Wallonië-Brussel) en Onderwijs Vlaanderen
Openbaar vervoer
Totaal haltes
58
Vertrekken / werkdag
1,304
Transportdichtheid
97.2
haltes per 10.000 inw.
Bushaltes
58
Bron: GTFS Belgium, NMBS, De Lijn, TEC, MIVB (CC BY 4.0)
Wie woont hier?
5.970Bevolking-0,1 % op vijf jaar
178Bevolkingsdichtheidinwoners per km²
2.557HuishoudensGemiddelde huishoudgrootte : 2,3
3,3 %Buitenlandse bevolking
Leeftijdsverdeling
Inkomen en werk
€ 30.042Mediaaninkomen+50,2 % Nationale vergelijking
625Ondernemingen104,7 per 1.000 inwoners
10,0xBetaalbaarheidsratioInkomen vs vastgoedprijs
Belastingdruk : 22,4 %
De onroerende voorheffing in Elzele
Elzele heft in 2026 2.450 gemeentelijke opcentiemen op de onroerende voorheffing, bovenop 2.500 provinciale opcentiemen. Voor een huis met een kadastraal inkomen van € 1.000 bedraagt de onroerende voorheffing 2026 ongeveer € 1.452 per jaar.
Dat is het laagste tarief van de 69 gemeenten in de provincie.
Bron: Union des Villes et Communes de Wallonie (UVCW), opcentiemen 2026. Kadastraal inkomen geïndexeerd met de coëfficiënt 2026 (2,3), gewestelijk tarief 1,25 %.
Door de politie geregistreerde feiten in 2024
37,4
geregistreerde feiten per 1.000 inwoners
Onder de mediaan
Elzele
37,4
Belgische mediaan
50,1
Vergelijkbare dichtheid
43,7
Dit cijfer telt de feiten die op het grondgebied van de gemeente zijn geregistreerd, gedeeld door het aantal inwoners. Steden die elke dag pendelaars, klanten en bezoekers ontvangen, komen hoger uit, omdat feiten tegen hen meetellen terwijl ze er niet wonen. Het meet dus niet het risico voor een inwoner, en daarom geven we geen veiligheidsscore.
Bron: Federale Politie, politiële criminaliteitsstatistieken, feiten geregistreerd in 2024 volgens de plaats van de feiten. Bevolking: Statbel.
Zijn de woningen goed geïsoleerd?
A
0.5%
B
8.2%
C
12.9%
D
13.8%
E
11%
F
12.8%
G
40.7%
Bron: EPB-certificaten die het Waals Gewest voor de woningen van de gemeente registreerde (ODWB open data, SPW Énergie, licentie CC BY 4.0).
Geen enkele wijk van Elzele telde tussen 2022 en 2024 16 verkopen van hetzelfde type in één jaar. Onder die drempel publiceert Statbel geen prijs, zodat een handvol verkopen niet doorgaat voor de prijs van een wijk. De kaart en de tabel tonen daarom het aantal verkopen per wijk.
Aantal verkopen
1 tot 2
2 tot 3
3 tot 5
5 tot 7
Geen gegevens
Mediaaninkomen
€ 26.376 tot € 29.490
€ 29.490 tot € 30.304
€ 30.304 tot € 34.243
€ 34.243 tot € 35.434
€ 35.434 tot € 38.472
Gemiddelde leeftijd
39 jaar tot 42 jaar
42 jaar tot 43 jaar
43 jaar tot 44 jaar
44 jaar tot 45 jaar
45 jaar tot 49 jaar
Geen gegevens
Huishoudens van 3 personen of meer
30% tot 34%
34% tot 35%
35% tot 37%
37% tot 40%
40% tot 47%
Geen gegevens
Huishoudens die eigenaar zijn
63% tot 81%
81% tot 82%
82% tot 85%
85% tot 90%
90% tot 96%
Geen gegevens
Wijk
Verkopen
Huis
Appartement
Mediaaninkomen
Ellezelles-Centre
7 in 2024
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 27.782
Crimont
7 in 2023
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 29.885
Mont D'Ellezelles
7 in 2024
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 33.053
Chene Saint-Pierre- Bois D'Hubermont
5 in 2024
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 30.304
Wodecq-Habitations Dispersees
4 in 2024
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 34.323
Lahamaide-Centre
3 in 2023
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 34.826
Cambron - Rome
3 in 2024
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 26.376
Bruyere
2 in 2023
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 34.243
Grand-Monchaut
2 in 2023
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 29.505
Place A L'Aulnoit
2 in 2024
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 35.434
Vieux Moulin
2 in 2024
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 38.472
Breucq
1 in 2024
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 37.423
Quatre Vents
1 in 2024
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 29.490
Wodecq-Centre
1 in 2024
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 31.622
Paradis
1 in 2023
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 36.645
Lahamaide - Habit. Disp. - Est
1 in 2024
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 27.907
Ellezelles - Hab. Disp. - Est
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 32.537
Schat een woning in Elzele met het adres: de berekening vertrekt dan van de verkopen in de wijk, als Statbel er een prijs voor publiceert.
Bron: Statbel, verkopen per statistische sector, 2024, licentie CC BY 4.0. Mediaaninkomen: Statbel, fiscale inkomens 2023. Leeftijd en huishoudens: Statbel, Census 2021.
Ontvang een e-mail wanneer de mediaanprijs verandert in Elzele
Veelgestelde vragen
In Elzele werd een huis in het eerste semester van 2026 doorgaans verkocht voor € 300.000: dat is de mediaanprijs van alle huizen, op 34 verkopen (Statbel).
Elzele biedt investeringskansen afhankelijk van uw profiel. In Elzele werden in het eerste semester van 2026 34 huizen verkocht. Gebruik onze rendementcalculator om uw project te evalueren.
Onze schatter vertrekt van de mediaanprijs van Elzele en past die aan uw woning aan: oppervlakte, slaapkamers, staat, EPC. Hij geeft een vork, gratis en zonder registratie. De echte prijs ziet men ter plaatse: een kantoor dat actief is in Elzele kan gratis langskomen.
Vertrek van de mediaanprijzen op deze pagina, pas ze toe op de bewoonbare oppervlakte en corrigeer daarna volgens de staat van de woning en het EPC-label. Laat de vork vervolgens bevestigen door een professional na een plaatsbezoek.
Nee. Alleen een schatting ter plaatse verbindt de auteur ervan. Een online schatting dient om een budget af te bakenen, een onderhandeling voor te bereiden of na te gaan of een vraagprijs coherent is.
Het EPC-certificaat, de facturen van de recentste werken, het kadastraal plan en de stedenbouwkundige informatie van de gemeente. Die stukken verklaren de verschillen tussen vergelijkbare woningen.
De wijkscores van Elzele zijn beschikbaar op onze site, met beoordelingen voor transport, scholen, winkels, groen en wandelvriendelijkheid. Elke wijk krijgt een globale score van 0 tot 100 om u te helpen de ideale locatie te kiezen.
De evolutie over een jaar wordt niet gegeven: daarvoor zijn minstens 30 verkopen nodig in elk van beide vergeleken periodes. In Elzele werd een huis in het eerste semester van 2026 doorgaans verkocht voor € 300.000: dat is de mediaanprijs van alle huizen, op 34 verkopen (Statbel).
De registratierechten in Elzele bedragen 12,5% van de aankoopprijs. Voor een mediane woning van € 300.000 komt dit neer op ongeveer € 37.500. Daarnaast betaalt u notarishonoraria (ca. 1%, incl. 21% btw) en administratieve kosten. In Vlaanderen geldt sinds 2025 een verlaagd tarief van 2% voor de enige eigen woning.
Elzele behaalt een levenskwaliteitsscore van 36/100 (zwak). Transport scoort 20/100. Groene ruimte scoort 85/100. Scholen scoren 14/100. Deze scores zijn berekend op basis van objectieve gegevens over nabijgelegen voorzieningen.
Op basis van een mediane woningprijs van € 300.000 en de lokale huurmarkt, wordt het bruto huurrendement in Elzele geschat op 3% tot 5%. Het netto rendement hangt af van de belastingen, het onderhoud en de beheerskosten. Gebruik onze rendementcalculator voor een persoonlijke schatting.
Met een mediane woningprijs van € 300.000 in Elzele en de huidige hypotheekrentes, is kopen vaak voordeliger na 7 tot 10 jaar in vergelijking met huren. De registratierechten van 12,5% en de notariskosten verhogen het initiële bedrag, maar de waardestijging op lange termijn compenseert deze kosten vaak.
In Wallonië kunt u in Elzele genieten van Primes Habitation voor energetische renovaties. De premies dekken isolatie, verwarming, ventilatie en het gebruik van hernieuwbare energie. Raadpleeg de SPW Énergie-website voor de voorwaarden en bedragen.