Naar de inhoud
Immolytics

Wonen · portret per gemeente

Wonen in Elzele: wat de cijfers zeggen

Wallonië · Henegouwen · officiële cijfers

In het kort

  • Elzele telt 5.970 inwoners op 33,5 km², ofwel 178 per km².
  • Het aantal inwoners is in vijf jaar nauwelijks veranderd.
  • De politie registreert er 37,4 feiten per 1.000 inwoners. Dat is 25% minder dan in een doorsnee Belgische gemeente (50,1).
  • Mediaan inkomen: € 30.042 per belastingaangifte (de helft verdient meer, de helft minder). Dat is +50% tegenover België.
  • Gemiddeld 1.745 zonuren en 875 mm neerslag per jaar (KMI, 1991 tot 2020). Een doorsnee Belgische gemeente: 1.703 u en 837 mm.

Bronnen: Statbel, Federale Politie en OpenStreetMap. De scores op 100 berekent Immolytics.

Wallonië

Waar Elzele in België ligt

De gemeente in scores op 100

We tellen de haltes, scholen, winkels en parken.

36/100totaalscore
20/100openbaar vervoer
14/100scholen
33/100winkels en diensten
85/100groene ruimte
35/100alles te voet

Wat kost een woning in Elzele?

Verkoopprijzen bij de notaris in het eerste semester van 2026, alle huizen samen. De mediaanprijs deelt de verkopen in twee: de helft erboven, de helft eronder.

Wie woont hier?

5.970Bevolking-0,1 % op vijf jaar
178Bevolkingsdichtheidinwoners per km²
2.557HuishoudensGemiddelde huishoudgrootte : 2,3
3,3 %Buitenlandse bevolking

Leeftijdsverdeling

Inkomen en werk

€ 30.042Mediaaninkomen+50,2 % Nationale vergelijking
625Ondernemingen104,7 per 1.000 inwoners

Belastingdruk : 22,4 %

Hoeveel feiten registreert de politie er?

Het aantal feiten dat de politie registreerde, per 1.000 inwoners.

Door de politie geregistreerde feiten in 2024

37,4

geregistreerde feiten per 1.000 inwoners

Onder de mediaan
Elzele
37,4
Belgische mediaan
50,1
Vergelijkbare dichtheid
43,7

Dit cijfer telt de feiten die op het grondgebied van de gemeente zijn geregistreerd, gedeeld door het aantal inwoners. Steden die elke dag pendelaars, klanten en bezoekers ontvangen, komen hoger uit, omdat feiten tegen hen meetellen terwijl ze er niet wonen. Het meet dus niet het risico voor een inwoner, en daarom geven we geen veiligheidsscore.

Bron: Federale Politie, politiële criminaliteitsstatistieken, feiten geregistreerd in 2024 volgens de plaats van de feiten. Bevolking: Statbel.

Scholen en vervoer

De scholen en haltes die echt in de gemeente liggen.

Totaal scholen

2

Schooldichtheid

3.4

per 10.000 inw.

Kleuter / lager onderwijs
2
Secundair onderwijs
0
Hoger onderwijs
0

Bron: FASE 2026 (Federatie Wallonië-Brussel) en Onderwijs Vlaanderen

Openbaar vervoer

Totaal haltes

58

Vertrekken / werkdag

1,304

Transportdichtheid

97.2

haltes per 10.000 inw.

Bushaltes
58

Bron: GTFS Belgium, NMBS, De Lijn, TEC, MIVB (CC BY 4.0)

Klimaat van Elzele

Normalen van het KMI over 1991-2020, naast de mediane Belgische gemeente.

10,8 °Cgemiddelde jaartemperatuurmediane gemeente: 10,8 °C
1.745 uzonuren per jaarmediane gemeente: 1.703 u
875 mmneerslag per jaarmediane gemeente: 837 mm
140regendagen (minstens 1 mm)mediane gemeente: 134
44vorstdagenmediane gemeente: 51
6dagen van 30 °C of meermediane gemeente: 7

Laatste vorst gemiddeld op 7 april, eerste vorst op 10 november; groeiseizoen van 14 mei tot 10 oktober.

Bron: KMI, klimaatstatistieken van de Belgische gemeenten, referentieperiode 1991-2020. KMI-fiche van de gemeente (pdf)

En de buurgemeenten?

Per gemeente: de mediaanprijs van een huis en de totaalscore.

Meer over Elzele

Veelgestelde vragen

Elzele telt 5.970 inwoners, of 178 per km². In vijf jaar veranderde de bevolking met -0,1% (Statbel).
De federale politie registreerde er 37,4 feiten per 1.000 inwoners. Een doorsnee Belgische gemeente telt er 50,1. Dat cijfer omvat alles, van fietsdiefstal tot geweld. Het beschrijft de hele gemeente, niet uw straat.
De mediaanprijs van alle huizen is € 300.000. Voor een appartement: niet gepubliceerd. Het gaat om verkopen bij de notaris (Statbel, eerste semester 2026). De pagina 'Kopen in Elzele' telt de registratierechten en kosten erbij.
De gemeente telt 2 scholen: 2 basisscholen en 0 secundaire scholen (registers van de Gemeenschappen). De lijst, school per school, staat hoger op deze pagina.

Bronnen: Statbel voor bevolking, huishoudens, inkomens en prijzen. Federale Politie voor veiligheid, registers van de Gemeenschappen voor de scholen. Dienstregelingen van de vervoermaatschappijen voor bus en trein, OpenStreetMap voor de scores. Dit zijn cijfers, geen mening.