Naar de inhoud
Immolytics

Investeren · de cijfers per gemeente

Investeren in Brugge: de cijfers die tellen

Vlaanderen · West-Vlaanderen · Statbel-prijzen, eerste semester 2026

In het kort

  • In Brugge werd een huis in het eerste semester van 2026 doorgaans verkocht voor € 369.000. Dat is de mediaanprijs: de helft van de verkopen ligt hoger, de helft lager. Dat is 5% meer dan in een doorsnee gemeente in Vlaanderen (€ 350.000).
  • In vijf jaar veranderde de prijs van huizen met 2 of 3 gevels met +24,1%.
  • In twaalf maanden werden 2.028 panden verkocht, of 16,9 per 1.000 inwoners. Hoe meer verkopen, hoe makkelijker u later verkoopt.

Dit zijn openbare cijfers, geen beleggingsadvies.

Vlaanderen

Waar Brugge in België ligt

€ 369.000woning, mediaanprijseerste semester 2026, 685 verkopen
€ 255.000appartement, mediaanprijseerste semester 2026, 334 verkopen
+24,1 %huizen met 2 of 3 gevels, over vijf jaar
2.028verkopen in twaalf maanden
100marktdynamiek, op 100

Willen huurders hier wonen?

Een huurder kijkt naar inkomens, jobs en voorzieningen in de buurt. Dit zeggen de officiële cijfers.

119.869inwoners
+1,3 %bevolkingsevolutie over vijf jaar
€ 31.137mediaan inkomen per aangifte+55,7% tegenover België
13.642actieve ondernemingen
55scholenscore op 100
100vervoersscore op 100

Te renoveren panden, dus goedkoper?

Een slecht geïsoleerd pand verkoopt goedkoper. Na werken stijgt de waarde. Daar zitten de koopjes.

We hebben de EPC-labels van deze gemeente niet.

De EPC-labels in Brugge, in detail

In 2024 leverde de gemeente 827 bouwvergunningen af. In vijf jaar veranderde dat aantal met -2,4%. Dat is het nieuwe aanbod dat eraan komt.

De kosten van werken inschatten

De tools voor de investeerder

Berekeningen om een aankoop voor verhuur voor te bereiden, gratis en zonder registratie.

Beter elders, enkele kilometers verder?

Hier de mediaanprijs van een huis en de totaalscore van elke buurgemeente.

Uw berekeningen voor Brugge

Veelgestelde vragen

Een huis werd doorgaans verkocht voor € 369.000, een appartement voor € 255.000 (mediaanprijzen, Statbel, eerste semester 2026). Tel de registratierechten en de notariskosten erbij. De notariskostencalculator geeft het exacte totaal.
In twaalf maanden werden 2.028 panden verkocht voor 119.869 inwoners. Veel verkopen betekent makkelijker doorverkopen. Weinig verkopen vraagt meer geduld, en een lagere aankoopprijs.
Openbare verkopen bij de notaris gaan vaak onder de mediaanprijs van de gemeente. Immolytics volgt ze elke dag. Het verschil staat, lot per lot, op de pagina openbare verkopen van Brugge en in de Pépites-editie.
Nee. Ze beschrijven de gemeente. Het pand, de straat, de staat en het EPC doen de rest. Bezoek, laat de werken begroten en vergelijk de huurprijzen van gelijkaardige zoekertjes voor u tekent.

Bronnen: Statbel voor prijzen, bevolking en inkomens. Gewestelijke registers voor het EPC, Statbel voor de bouwvergunningen, OpenStreetMap voor de scores. De echte huur van een bepaald pand staat niet in deze gegevens.

Investeren in beheerd vastgoed

Investeringsprojecten van Belgische ontwikkelaars, waar u ook woont.