Mediaanprijs in Jurbeke : € 312.500 (huis, eerste semester 2026) · Statbel-gegevens
Vastgoedprijzen Jurbeke (november 2026)
Wallonië · Henegouwen · 10.868 inwoners
In het kort
In Jurbeke werd een huis in het eerste semester van 2026 doorgaans verkocht voor € 312.500. Dat is 27 % meer dan in een doorsnee gemeente in Wallonië (€ 246.000).
Die prijs is met 9,6 % gestegen tegenover het eerste semester van 2025.
Er werden in het eerste semester van 2026 44 huizen verkocht, zoals in de meeste gemeenten van Wallonië.
Officiële cijfers van Statbel, alle huizen samen. Dit is geen koop- of verkoopadvies.
Wallonië
Waar Jurbeke in België ligt
Mediaanprijs van een huis, eerste semester 2026
€ 312.500
Alle huizen (gesloten, halfopen en open bebouwing), op 44 verkopen.
+9,6 %tegenover het eerste semester van 2025Statbel, prijzen bijgewerkt in september 2026
N/AAppartementNiet gepubliceerd (minder dan 16 verkopen)
Dit zijn mediaanprijzen: de helft van de woningen verkoopt duurder, de andere helft goedkoper. De prijs van uw woning hangt af van de straat, de grootte, de staat en het EPC.
Prijsevolutie over 5 jaar
Eenmalige aankoop, beveiligde betaling via Stripe. Prijzen, evolutie, scores en EPC van de gemeente.
Mijn woning schatten om de vork van uw woning te kennen, op basis van deze prijzen.
Uw prijs in drie vragen
Hoeveel is uw woning in Jurbeke waard?
Beantwoord drie vragen en u ziet meteen uw prijsvork, berekend op basis van de verkopen in Jurbeke. Een van de beste makelaars van de gemeente kan die daarna gratis bij u thuis bevestigen.
Scholen, vervoer, klimaat, buurt, isolatie van de woningen: wat de gemeente biedt zodra de dozen uitgepakt zijn.
In welke staat zijn de woningen?
Leeftijd
Wanneer werden de woningen gebouwd?
39,4% Meer dan één op de drie huizen en gebouwen in Jurbeke dateert van vóór 1945.
Elke staaf toont het aandeel van de huizen en gebouwen in Jurbeke die in die periode werden gebouwd; het gouden streepje, de mediaan van de Waalse gemeenten.
Aandeel van de huizen en gebouwen in Jurbeke per bouwperiode
Periode
Jurbeke
Mediaan van de Waalse gemeenten
Gebouwd vóór 1900
31,4%
31,0%
Gebouwd van 1900 tot 1918
3,6%
8,1%
Gebouwd van 1919 tot 1945
4,4%
8,0%
Gebouwd van 1946 tot 1961
5,3%
7,5%
Gebouwd van 1962 tot 1970
5,9%
5,7%
Gebouwd van 1971 tot 1981
15,2%
10,3%
Gebouwd van 1982 tot 1991
6,5%
4,8%
Gebouwd van 1992 tot 2001
10,6%
6,7%
Gebouwd van 2002 tot 2011
8,1%
6,8%
Gebouwd na 2011
8,9%
7,3%
Bron: Statbel, gebouwenpark, 2025
Energie (EPC)
Woningen met label A of B
14,0%
In Jurbeke heeft 14,0% van de gecertificeerde woningen label A of B, de twee beste energieklassen.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 10,5%
Mediaan van de Waalse gemeenten: 12,1%
Samen met de buurgemeenten staat Jurbeke op plaats 1 van 5, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: SPW Énergie (ODWB), 2026
Woningen met label F of G
35,9%
In Jurbeke heeft 35,9% van de gecertificeerde woningen label F of G, de twee klassen die het meest energie verbruiken.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 41,9%
Mediaan van de Waalse gemeenten: 38,2%
Samen met de buurgemeenten staat Jurbeke op plaats 3 van 5, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: SPW Énergie (ODWB), 2026
Radon
Radon in woningen
0,0%
In 0,0% van de gemeten woningen ligt het radongehalte boven het referentieniveau van 300 Bq/m³.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 1,1%
Mediaan van de Waalse gemeenten: 3,7%
Bron: FANC, radonkaart, juli 2026
Radonrisicoklasse
klasse 0
Het FANC deelt Jurbeke in klasse 0 in voor radon, op een schaal van 0 tot 2b.
Bron: FANC, radonkaart, juli 2026
Overstroming
Gebouwen in een zone met hoog overstromingsgevaar
1,1%
In Jurbeke ligt 1,1% van de gebouwen in een zone met hoog overstromingsgevaar op de officiële kaart van Wallonië.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 1,4%
Mediaan van de Waalse gemeenten: 1,2%
Samen met de buurgemeenten staat Jurbeke op plaats 4 van 5, van de hoogste naar de laagste waarde.
78,7% van de huizen en appartementsgebouwen heeft centrale verwarming.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 66,5%
Mediaan van de Waalse gemeenten: 73,6%
Bron: Statbel, gebouwenpark, 2025
Woningen
Aantal woningen
4.963 woningen
Jurbeke telt 4.963 woningen.
Bron: Statbel, gebouwenpark, 2025
Vergunningen
Vergunningen voor nieuwbouw
20
In een jaar werden 20 vergunningen verleend voor nieuwe woongebouwen.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 16
Mediaan van de Waalse gemeenten: 17
Samen met de buurgemeenten staat Jurbeke op plaats 4 van 5, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: Statbel, bouwvergunningen, 2024
Vergunningen voor renovaties
25
In een jaar werden 25 vergunningen verleend om woongebouwen te renoveren.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 29
Mediaan van de Waalse gemeenten: 24
Samen met de buurgemeenten staat Jurbeke op plaats 4 van 5, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: Statbel, bouwvergunningen, 2024
Oppervlakten
Verwarmde oppervlakte, woning met twee of drie gevels
143 m²
De helft van de gecertificeerde woningen met twee of drie gevels hier heeft meer dan 143 m² verwarmde oppervlakte, muren inbegrepen.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 143 m²
Mediaan van de Waalse gemeenten: 152 m²
Samen met de buurgemeenten staat Jurbeke op plaats 3 van 5, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: SPW Énergie (ODWB), 2023 tot 2025
Verwarmde oppervlakte, vrijstaande woning
194 m²
De helft van de gecertificeerde vrijstaande woningen hier heeft meer dan 194 m² verwarmde oppervlakte, muren inbegrepen.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 181 m²
Mediaan van de Waalse gemeenten: 186 m²
Samen met de buurgemeenten staat Jurbeke op plaats 3 van 5, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: SPW Énergie (ODWB), 2023 tot 2025
Verwarmde oppervlakte, appartement
95 m²
De helft van de gecertificeerde appartementen hier heeft meer dan 95 m² verwarmde oppervlakte, muren inbegrepen.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 87 m²
Mediaan van de Waalse gemeenten: 89 m²
Samen met de buurgemeenten staat Jurbeke op plaats 1 van 5, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: SPW Énergie (ODWB), 2023 tot 2025
Wat kost het om hier te wonen?
Voorheffing
Opcentiemen op de onroerende voorheffing
2.700 opcentiemen
Voor 2026 stemde Jurbeke 2.700 opcentiemen op de onroerende voorheffing. Hoe lager dit getal, hoe lichter de belasting.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 2.800 opcentiemen
Mediaan van de Waalse gemeenten: 2.600 opcentiemen
Samen met de buurgemeenten staat Jurbeke op plaats 2 van 5, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: UVCW, 2026
Huurprijzen
Mediane huur van een appartement
€ 875 per maand
In Jurbeke wordt de helft van de appartementen verhuurd voor minder dan € 875 per maand, de andere helft voor meer.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: € 685 per maand
Mediaan van de Waalse gemeenten: € 710 per maand
Samen met de buurgemeenten staat Jurbeke op plaats 1 van 5, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: FOD Financiën, 2025
Mediane huur van een huis
€ 1.500 per maand
In Jurbeke wordt de helft van de huizen verhuurd voor minder dan € 1.500 per maand, de andere helft voor meer.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: € 763 per maand
Mediaan van de Waalse gemeenten: € 850 per maand
Samen met de buurgemeenten staat Jurbeke op plaats 1 van 5, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: FOD Financiën, 2025
Wie woont hier?
Bevolking
Inwoners
10.868 inwoners
Jurbeke telt 10.868 inwoners.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 11.878 inwoners
Mediaan van de Waalse gemeenten: 8.716 inwoners
Samen met de buurgemeenten staat Jurbeke op plaats 4 van 5, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: Statbel, 2025
Evolutie van het aantal inwoners in vijf jaar
+4,7%
Het aantal inwoners steeg met 4,7% in vijf jaar.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: +1,2%
Mediaan van de Waalse gemeenten: +1,9%
Samen met de buurgemeenten staat Jurbeke op plaats 1 van 5, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: Statbel, 2020 tot 2025
Leeftijden
Inwoners van 65 jaar en ouder
19,3%
In Jurbeke is 19,3% van de inwoners 65 jaar of ouder.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 19,8%
Mediaan van de Waalse gemeenten: 19,7%
Samen met de buurgemeenten staat Jurbeke op plaats 3 van 5, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: Statbel, 2025
Inkomens
Mediaan beschikbaar inkomen
€ 34.437
In 2023 leefde de helft van de inwoners van Jurbeke in een huishouden met een beschikbaar inkomen, omgerekend naar een alleenstaande, van minder dan € 34.437 per jaar.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: € 28.202
Mediaan van de Waalse gemeenten: € 29.919
Samen met de buurgemeenten staat Jurbeke op plaats 1 van 5, van de hoogste naar de laagste waarde.
Van 100 inwoners tussen 15 en 64 jaar die werken of werk zoeken, zijn er 8,6 ingeschreven werkzoekenden. Voorlopig cijfer voor 2025.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 13,3%
Mediaan van de Waalse gemeenten: 11,0%
Samen met de buurgemeenten staat Jurbeke op plaats 5 van 5, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: IWEPS, WalStat, 2025
Werkzoekenden
407 personen
407 inwoners van Jurbeke zijn ingeschreven als niet-werkende werkzoekende.
Bron: IWEPS, WalStat, 2025
Banen
Banen in loondienst in de gemeente
1.472 banen
De werkgevers in Jurbeke tellen 1.472 banen in loondienst.
Bron: IWEPS, WalStat, 31 december 2024
Openbaar vervoer
NMBS-stations
2
2 NMBS-stations op het grondgebied van Jurbeke.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 1
Mediaan van de Waalse gemeenten: 1
Samen met de buurgemeenten staat Jurbeke op plaats 2 van 4, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: NMBS, De Lijn, TEC en MIVB (GTFS-dienstregelingen), 2026
Haltes van het openbaar vervoer
61,7 per 10.000 inwoners
Per 10.000 inwoners telt de gemeente 61,7 haltes van bus, tram, metro of trein.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 73,1 per 10.000 inwoners
Mediaan van de Waalse gemeenten: 106,3 per 10.000 inwoners
Samen met de buurgemeenten staat Jurbeke op plaats 3 van 4, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: NMBS, De Lijn, TEC en MIVB (GTFS-dienstregelingen), 2026
Vertrekken op een weekdag
581
Op een weekdag vertrekken bussen, trams, metro's en treinen 581 keer van een halte in de gemeente.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 4.167
Mediaan van de Waalse gemeenten: 3.384
Samen met de buurgemeenten staat Jurbeke op plaats 3 van 4, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: NMBS, De Lijn, TEC en MIVB (GTFS-dienstregelingen), 2026
Wat vinden gezinnen hier?
Scholen
Scholen
5
Jurbeke telt 5 scholen, van kleuter tot hoger onderwijs.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 7
Mediaan van de Waalse gemeenten: 6
Samen met de buurgemeenten staat Jurbeke op plaats 4 van 5, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: Federatie Wallonië-Brussel en Onderwijs Vlaanderen, 2026
Kleuter- en lagere scholen
5
Jurbeke telt 5 kleuter- of lagere scholen.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 6
Mediaan van de Waalse gemeenten: 5
Samen met de buurgemeenten staat Jurbeke op plaats 4 van 5, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: Federatie Wallonië-Brussel en Onderwijs Vlaanderen, 2026
Scholen per 10.000 inwoners
4,6 per 10.000 inwoners
Per 10.000 inwoners telt de gemeente 4,6 scholen.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 6,3 per 10.000 inwoners
Mediaan van de Waalse gemeenten: 6,7 per 10.000 inwoners
Samen met de buurgemeenten staat Jurbeke op plaats 4 van 5, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: Federatie Wallonië-Brussel en Onderwijs Vlaanderen, 2026
Kinderopvang
Opvangplaatsen voor jonge kinderen
135 plaatsen
Jurbeke telt 135 plaatsen in een kinderdagverblijf of bij een onthaalouder.
Bron: IWEPS, WalStat, 31 december 2024
Opvangplaatsen per 100 kinderen
74,2%
Er zijn 74,2 opvangplaatsen per 100 kinderen jonger dan tweeënhalf jaar.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 35,6%
Mediaan van de Waalse gemeenten: 39,2%
Samen met de buurgemeenten staat Jurbeke op plaats 1 van 5, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: IWEPS, WalStat, 31 december 2024
Huisartsen
Inwoners per huisarts
874 inwoners
Er is één voltijdse huisarts per 874 inwoners.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 1.078 inwoners
Mediaan van de Waalse gemeenten: 1.093 inwoners
Samen met de buurgemeenten staat Jurbeke op plaats 5 van 5, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: IWEPS, WalStat, 31 december 2024
Huisartsen van 55 jaar en ouder
23,1%
23,1% van de huisartsen in Jurbeke is 55 jaar of ouder.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 41,3%
Mediaan van de Waalse gemeenten: 35,4%
Samen met de buurgemeenten staat Jurbeke op plaats 4 van 5, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: IWEPS, WalStat, 31 december 2023
Woonzorgcentra
Bedden in woonzorgcentra
0,0 bedden per 1.000 inwoners van 80 jaar en ouder
Jurbeke telt 0,0 bedden per 1.000 inwoners van 80 jaar en ouder.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 275,5 bedden per 1.000 inwoners van 80 jaar en ouder
Mediaan van de Waalse gemeenten: 246,5 bedden per 1.000 inwoners van 80 jaar en ouder
Samen met de buurgemeenten staat Jurbeke op plaats 4 van 5, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: IWEPS, WalStat, 2025
Is het hier veilig?
Inbraken
Woninginbraken
8,0 per 1.000 woningen
Van 2022 tot 2024 registreerde de politie in Jurbeke gemiddeld 8,0 woninginbraken per jaar per 1 000 woningen.
Mediaan van de Waalse gemeenten: 6,8 per 1.000 woningen
Bron: Federale politie, politiële criminaliteitsstatistieken, 2022 tot 2024
Geregistreerde feiten
Evolutie van de door de politie geregistreerde feiten
-27%
Van 2016 tot 2024 daalde het aantal door de politie geregistreerde feiten in Jurbeke met 27%.
Mediaan van de Waalse gemeenten: -3%
Bron: Federale politie, 2016 tot 2024
Hoe is de leefomgeving hier?
Klimaat
Gemiddelde temperatuur
10,6 °C
Over een jaar is het in Jurbeke gemiddeld 10,6 °C.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 10,6 °C
Mediaan van de Waalse gemeenten: 10,3 °C
Samen met de buurgemeenten staat Jurbeke op plaats 4 van 5, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: KMI, 1991 tot 2020
Zonneschijn
1.700 uur per jaar
De zon schijnt in Jurbeke gemiddeld 1.700 uur per jaar.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 1.704 uur per jaar
Mediaan van de Waalse gemeenten: 1.665 uur per jaar
Samen met de buurgemeenten staat Jurbeke op plaats 4 van 5, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: KMI, 1991 tot 2020
Neerslag
834 mm per jaar
In Jurbeke valt gemiddeld 834 millimeter neerslag per jaar.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 856 mm per jaar
Mediaan van de Waalse gemeenten: 872 mm per jaar
Samen met de buurgemeenten staat Jurbeke op plaats 3 van 5, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: KMI, 1991 tot 2020
Luchtkwaliteit
Stikstofdioxide in de lucht (NO2)
8,1 µg/m³
Waar de inwoners van Jurbeke wonen, bevat de lucht gemiddeld 8,1 µg/m³ stikstofdioxide. De Wereldgezondheidsorganisatie raadt aan om over een jaar niet boven 10 µg/m³ te gaan.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 8,7 µg/m³
Mediaan van de Waalse gemeenten: 7,5 µg/m³
Samen met de buurgemeenten staat Jurbeke op plaats 4 van 5, van de hoogste naar de laagste waarde.
Waar de inwoners van Jurbeke wonen, bevat de lucht gemiddeld 5,7 µg/m³ fijnstof. De Wereldgezondheidsorganisatie raadt aan om over een jaar niet boven 5 µg/m³ te gaan.
Mediaan van de gemeenten in de provincie: 5,9 µg/m³
Mediaan van de Waalse gemeenten: 5,0 µg/m³
Samen met de buurgemeenten staat Jurbeke op plaats 5 van 5, van de hoogste naar de laagste waarde.
Bron: FASE 2026 (Federatie Wallonië-Brussel) en Onderwijs Vlaanderen
Openbaar vervoer
Totaal haltes
67
Vertrekken / werkdag
581
Transportdichtheid
61.6
haltes per 10.000 inw.
NMBS-stations
2
Bushaltes
65
Bron: GTFS Belgium, NMBS, De Lijn, TEC, MIVB (CC BY 4.0)
Wie woont hier?
10.868Bevolking+4,7 % op vijf jaar
218Bevolkingsdichtheidinwoners per km²
4.692HuishoudensGemiddelde huishoudgrootte : 2,3
12,8 %Buitenlandse bevolking
Leeftijdsverdeling
Inkomen en werk
€ 34.437Mediaaninkomen+72,2 % Nationale vergelijking
968Ondernemingen89,1 per 1.000 inwoners
9,1xBetaalbaarheidsratioInkomen vs vastgoedprijs
Belastingdruk : 26,9 %
De onroerende voorheffing in Jurbeke
Jurbeke heft in 2026 2.700 gemeentelijke opcentiemen op de onroerende voorheffing, bovenop 2.500 provinciale opcentiemen. Voor een huis met een kadastraal inkomen van € 1.000 bedraagt de onroerende voorheffing 2026 ongeveer € 1.524 per jaar.
Dat is het 26e laagste tarief van de 69 gemeenten in de provincie.
Bron: Union des Villes et Communes de Wallonie (UVCW), opcentiemen 2026. Kadastraal inkomen geïndexeerd met de coëfficiënt 2026 (2,3), gewestelijk tarief 1,25 %.
Door de politie geregistreerde feiten in 2024
32,1
geregistreerde feiten per 1.000 inwoners
Onder de mediaan
Jurbeke
32,1
Belgische mediaan
50,1
Vergelijkbare dichtheid
43,7
Dit cijfer telt de feiten die op het grondgebied van de gemeente zijn geregistreerd, gedeeld door het aantal inwoners. Steden die elke dag pendelaars, klanten en bezoekers ontvangen, komen hoger uit, omdat feiten tegen hen meetellen terwijl ze er niet wonen. Het meet dus niet het risico voor een inwoner, en daarom geven we geen veiligheidsscore.
Bron: Federale Politie, politiële criminaliteitsstatistieken, feiten geregistreerd in 2024 volgens de plaats van de feiten. Bevolking: Statbel.
Zijn de woningen goed geïsoleerd?
A
1.9%
B
12.1%
C
20%
D
17.1%
E
13%
F
11.3%
G
24.6%
Bron: EPB-certificaten die het Waals Gewest voor de woningen van de gemeente registreerde (ODWB open data, SPW Énergie, licentie CC BY 4.0).
Geen enkele wijk van Jurbeke telde tussen 2022 en 2024 16 verkopen van hetzelfde type in één jaar. Onder die drempel publiceert Statbel geen prijs, zodat een handvol verkopen niet doorgaat voor de prijs van een wijk. De kaart en de tabel tonen daarom het aantal verkopen per wijk.
Bois De Lens - Long Aulnois- Bois De Soignies - Gernante
2 in 2024
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 35.018
Colroy
2 in 2024
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 32.285
Vacresse
2 in 2023
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 34.935
Toon de 15 andere wijken
Jurbise-Centre
1 in 2024
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 35.130
Champ St Joseph
1 in 2022
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 36.606
Grande Couture-Hab.disp. Sud
1 in 2023
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
Centre Radio (Radar)
1 in 2023
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 42.199
Masnuy-St-Jean -Hab. Disp.
1 in 2023
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 35.525
Brunehault
1 in 2024
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 45.989
Bois D'Hasnon Sud
1 in 2023
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
Chemin De La Ferme
1 in 2024
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 46.533
Erbisoeul-Habitations Disp.
1 in 2023
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 38.339
Culot Du Moulin
1 in 2022
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 30.542
Bois D'Hasnon Nord
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
Bois De Ghlin
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 47.748
Belle-Vue - Grande Couture
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 36.577
Tordoir-Hab. Disp.-Nord
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 39.856
Grand Caillou-Hab.disp. Sud
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
niet gepubliceerd
€ 42.192
Schat een woning in Jurbeke met het adres: de berekening vertrekt dan van de verkopen in de wijk, als Statbel er een prijs voor publiceert.
Bron: Statbel, verkopen per statistische sector, 2024, licentie CC BY 4.0. Mediaaninkomen: Statbel, fiscale inkomens 2023. Leeftijd en huishoudens: Statbel, Census 2021.
Ontvang een e-mail wanneer de mediaanprijs verandert in Jurbeke
Veelgestelde vragen
In Jurbeke werd een huis in het eerste semester van 2026 doorgaans verkocht voor € 312.500: dat is de mediaanprijs van alle huizen, op 44 verkopen (Statbel).
Jurbeke biedt investeringskansen afhankelijk van uw profiel. In Jurbeke werden in het eerste semester van 2026 44 huizen verkocht. Gebruik onze rendementcalculator om uw project te evalueren.
Onze schatter vertrekt van de mediaanprijs van Jurbeke en past die aan uw woning aan: oppervlakte, slaapkamers, staat, EPC. Hij geeft een vork, gratis en zonder registratie. De echte prijs ziet men ter plaatse: een kantoor dat actief is in Jurbeke kan gratis langskomen.
Vertrek van de mediaanprijzen op deze pagina, pas ze toe op de bewoonbare oppervlakte en corrigeer daarna volgens de staat van de woning en het EPC-label. Laat de vork vervolgens bevestigen door een professional na een plaatsbezoek.
Nee. Alleen een schatting ter plaatse verbindt de auteur ervan. Een online schatting dient om een budget af te bakenen, een onderhandeling voor te bereiden of na te gaan of een vraagprijs coherent is.
Het EPC-certificaat, de facturen van de recentste werken, het kadastraal plan en de stedenbouwkundige informatie van de gemeente. Die stukken verklaren de verschillen tussen vergelijkbare woningen.
De wijkscores van Jurbeke zijn beschikbaar op onze site, met beoordelingen voor transport, scholen, winkels, groen en wandelvriendelijkheid. Elke wijk krijgt een globale score van 0 tot 100 om u te helpen de ideale locatie te kiezen.
Die prijs is met 9,6 % gestegen tegenover het eerste semester van 2025. In Jurbeke werd een huis in het eerste semester van 2026 doorgaans verkocht voor € 312.500: dat is de mediaanprijs van alle huizen, op 44 verkopen (Statbel).
De registratierechten in Jurbeke bedragen 12,5% van de aankoopprijs. Voor een mediane woning van € 312.500 komt dit neer op ongeveer € 39.063. Daarnaast betaalt u notarishonoraria (ca. 1%, incl. 21% btw) en administratieve kosten. In Vlaanderen geldt sinds 2025 een verlaagd tarief van 2% voor de enige eigen woning.
Jurbeke behaalt een levenskwaliteitsscore van 39/100 (zwak). Transport scoort 35/100. Groene ruimte scoort 89/100. Scholen scoren 36/100. Deze scores zijn berekend op basis van objectieve gegevens over nabijgelegen voorzieningen.
Op basis van een mediane woningprijs van € 312.500 en de lokale huurmarkt, wordt het bruto huurrendement in Jurbeke geschat op 3% tot 5%. Het netto rendement hangt af van de belastingen, het onderhoud en de beheerskosten. Gebruik onze rendementcalculator voor een persoonlijke schatting.
Met een mediane woningprijs van € 312.500 in Jurbeke en de huidige hypotheekrentes, is kopen vaak voordeliger na 7 tot 10 jaar in vergelijking met huren. De registratierechten van 12,5% en de notariskosten verhogen het initiële bedrag, maar de waardestijging op lange termijn compenseert deze kosten vaak.
In Wallonië kunt u in Jurbeke genieten van Primes Habitation voor energetische renovaties. De premies dekken isolatie, verwarming, ventilatie en het gebruik van hernieuwbare energie. Raadpleeg de SPW Énergie-website voor de voorwaarden en bedragen.