Naar de inhoud
Immolytics

Gids · het essentiële per gemeente

Vastgoedgids van Genepiën

Wallonië · Waals-Brabant · Statbel-prijzen, eerste semester 2026

In het kort

  • In Genepiën werd een huis in het eerste semester van 2026 doorgaans verkocht voor € 365.000. Dat is de mediaanprijs: de helft van de verkopen ligt hoger, de helft lager. Dat is 48% meer dan in een doorsnee gemeente in Wallonië (€ 246.000).
  • In vijf jaar veranderde de prijs van huizen met 2 of 3 gevels met -8,3%.
  • 16.068 inwoners. Mediaan inkomen: € 31.783 per belastingaangifte, +59% tegenover België.

Elk deel leidt naar een uitgebreidere pagina. Alle cijfers zijn openbaar en gedateerd.

Wallonië

Waar Genepiën in België ligt

Wat kost vastgoed?

Verkoopprijzen bij de notaris in het eerste semester van 2026, alle huizen samen, en het aantal verkopen op een jaar.

€ 365.000huis, mediaanprijseerste semester 2026, 82 verkopen
€ 302.500appartement, mediaanprijseerste semester 2026, 16 verkopen
-8,3 %huizen met 2 of 3 gevels, over vijf jaar
206verkopen in twaalf maanden
De prijsfiche van Genepiën

Hoeveel hebt u nodig om te kopen?

Voor een huis aan de mediaanprijs, als het uw enige woning in Wallonië is. Maandlast met een lening van 80% van de prijs.

€ 10.950registratierechten (3%)
€ 4.932ereloon en aktekosten
€ 380.882totale kostprijs
€ 1.467 / maandper maand, over 25 jaar tegen 3,53%
Het volledige budget om te kopen in Genepiën

Is het er goed wonen?

Inwoners, dichtheid, score voor levenskwaliteit en veiligheid.

16.068inwoners
223inwoners per km²
51/100totaalscore levenskwaliteit
50,0geregistreerde feiten per 1.000 inwonersdoorsnee Belgische gemeente: 50,1
Wonen in Genepiën, het volledige portret

In welke staat zijn de woningen?

De EPC-labels van de woningen en de nieuwe bouwvergunningen.

29,1 %woningen met EPC-label F of G
2,2 %woningen met EPC-label A
107bouwvergunningen afgeleverd in 2024-18,9% over vijf jaar
Het EPC van de woningen in Genepiën

En om te beleggen?

Hoeveel panden verkopen, of de markt beweegt en of de bevolking groeit. Dat telt als u later verkoopt.

12,8verkopen per 1.000 inwoners in twaalf maanden
76/100marktdynamiek
+4,2 %bevolkingsevolutie in vijf jaar
Investeren in Genepiën, de volledige analyse

Welke wijken zijn het welvarendst?

Genepiën is opgedeeld in 51 kleine statistische wijken. Het mediaan inkomen gaat van € 20.311 (FONTENI - VIEUX-GENAPPE) tot € 48.036 (POINT DU JOUR).

Waar de inkomens hoog zijn, houden de prijzen vaak beter stand.

De wijken van Genepiën en hun inkomens

Hoe schat u een woning in Genepiën?

Om een woning in Genepiën te schatten, vertrekt u van de prijs van gelijkaardige panden in de gemeente. Corrigeer daarna volgens de woning zelf.

Het vertrekpunt is de mediaanprijs van recente verkopen van hetzelfde type: huis of appartement. Die prijs beschrijft een gemiddeld pand, niet het uwe.

Daarna volgen de correcties: oppervlakte, grond, slaapkamers, staat, EPC, garage of tuin. Elk element doet de waarde stijgen of dalen.

Een schatting blijft een vork. De uiteindelijke prijs hangt ook af van de kopers die er zijn op het moment van de verkoop.

Waarom hebben twee panden in de buurt niet dezelfde prijs?

Twee gelijkaardige panden in dezelfde gemeente hebben niet altijd dezelfde prijs. De precieze ligging en de staat verklaren het grootste deel van het verschil.

De ligging telt door de afstand tot scholen, winkels en grote wegen. Ook de rust in de straat telt.

De staat telt door de werken die nodig zijn. Het EPC toont een deel daarvan: dak, ramen, verwarming, isolatie. Een slecht EPC drukt de prijs.

Die elementen tellen niet zomaar op. Een goed gelegen huis dat renovatie nodig heeft, kan evenveel waard zijn als een gerenoveerd huis verderop.

En de buurgemeenten?

Per gemeente: de mediaanprijs van een huis en de totaalscore.

Al onze pagina's over Genepiën

Veelgestelde vragen

De mediaanprijs van alle huizen is € 365.000. Voor een appartement: € 302.500. Het gaat om verkopen bij de notaris (Statbel, eerste semester 2026).
Genepiën ligt in Wallonië. Sinds 1 januari 2025 betaalt u 3% van de prijs als het uw enige woning is en u er gaat wonen. Voor een tweede verblijf of een belegging: 12,5%.
Ze geeft een eerste vork om u te situeren. Een bezoek blijft nodig om te weten of het pand de boven- of de onderkant van die vork waard is.
Ja. Het toont welke energiewerken nodig zijn. De koper houdt daar rekening mee in de prijs die hij aanvaardt.

Bronnen: Statbel voor prijzen, verkopen, bevolking, inkomens en vergunningen. Gewestelijke registers voor het EPC, Federale Politie voor veiligheid, OpenStreetMap voor de scores. Rechten en ereloon volgens de geldende tarieven, kredietrente van de Nationale Bank.