Naar de inhoud
Immolytics

Gids · het essentiële per gemeente

Vastgoedgids van Putte

Vlaanderen · Antwerpen · Statbel-prijzen, eerste semester 2026

In het kort

  • In Putte werd een huis in het eerste semester van 2026 doorgaans verkocht voor € 398.250. Dat is de mediaanprijs: de helft van de verkopen ligt hoger, de helft lager. Dat is 14% meer dan in een doorsnee gemeente in Vlaanderen (€ 350.000).
  • In vijf jaar veranderde de prijs van huizen met 2 of 3 gevels met +27,9%.
  • 18.914 inwoners. Mediaan inkomen: € 32.309 per belastingaangifte, +62% tegenover België.

Elk deel leidt naar een uitgebreidere pagina. Alle cijfers zijn openbaar en gedateerd.

Vlaanderen

Waar Putte in België ligt

Wat kost vastgoed?

Verkoopprijzen bij de notaris in het eerste semester van 2026, alle huizen samen, en het aantal verkopen op een jaar.

€ 398.250huis, mediaanprijseerste semester 2026, 69 verkopen
€ 318.000appartement, mediaanprijseerste semester 2026, 28 verkopen
+27,9 %huizen met 2 of 3 gevels, over vijf jaar
292verkopen in twaalf maanden
De prijsfiche van Putte

Hoeveel hebt u nodig om te kopen?

Voor een huis aan de mediaanprijs, als het uw enige woning in Vlaanderen is. Maandlast met een lening van 80% van de prijs.

€ 7.965registratierechten (2%)
€ 5.053ereloon en aktekosten
€ 411.268totale kostprijs
€ 1.600 / maandper maand, over 25 jaar tegen 3,53%
Het volledige budget om te kopen in Putte

Is het er goed wonen?

Inwoners, dichtheid, score voor levenskwaliteit en veiligheid.

18.914inwoners
535inwoners per km²
42/100totaalscore levenskwaliteit
37,6geregistreerde feiten per 1.000 inwonersdoorsnee Belgische gemeente: 50,1
Wonen in Putte, het volledige portret

In welke staat zijn de woningen?

De EPC-labels van de woningen en de nieuwe bouwvergunningen.

101bouwvergunningen afgeleverd in 2024-34,4% over vijf jaar
Het EPC van de woningen in Putte

En om te beleggen?

Hoeveel panden verkopen, of de markt beweegt en of de bevolking groeit. Dat telt als u later verkoopt.

15,4verkopen per 1.000 inwoners in twaalf maanden
49/100marktdynamiek
+6,3 %bevolkingsevolutie in vijf jaar
Investeren in Putte, de volledige analyse

Welke wijken zijn het welvarendst?

Putte is opgedeeld in 22 kleine statistische wijken. Het mediaan inkomen gaat van € 28.781 (PEULISBOSSEN) tot € 41.791 (NIEUWE MOLEN).

Waar de inkomens hoog zijn, houden de prijzen vaak beter stand.

De wijken van Putte en hun inkomens

Hoe schat u een woning in Putte?

Om een woning in Putte te schatten, vertrekt u van de prijs van gelijkaardige panden in de gemeente. Corrigeer daarna volgens de woning zelf.

Het vertrekpunt is de mediaanprijs van recente verkopen van hetzelfde type: huis of appartement. Die prijs beschrijft een gemiddeld pand, niet het uwe.

Daarna volgen de correcties: oppervlakte, grond, slaapkamers, staat, EPC, garage of tuin. Elk element doet de waarde stijgen of dalen.

Een schatting blijft een vork. De uiteindelijke prijs hangt ook af van de kopers die er zijn op het moment van de verkoop.

Waarom hebben twee panden in de buurt niet dezelfde prijs?

Twee gelijkaardige panden in dezelfde gemeente hebben niet altijd dezelfde prijs. De precieze ligging en de staat verklaren het grootste deel van het verschil.

De ligging telt door de afstand tot scholen, winkels en grote wegen. Ook de rust in de straat telt.

De staat telt door de werken die nodig zijn. Het EPC toont een deel daarvan: dak, ramen, verwarming, isolatie. Een slecht EPC drukt de prijs.

Die elementen tellen niet zomaar op. Een goed gelegen huis dat renovatie nodig heeft, kan evenveel waard zijn als een gerenoveerd huis verderop.

En de buurgemeenten?

Per gemeente: de mediaanprijs van een huis en de totaalscore.

Al onze pagina's over Putte

Veelgestelde vragen

De mediaanprijs van alle huizen is € 398.250. Voor een appartement: € 318.000. Het gaat om verkopen bij de notaris (Statbel, eerste semester 2026).
Putte ligt in Vlaanderen. Sinds 1 januari 2025 betaalt u 2% van de prijs als het uw enige woning is en u er gaat wonen. Voor andere aankopen: 12%.
Ze geeft een eerste vork om u te situeren. Een bezoek blijft nodig om te weten of het pand de boven- of de onderkant van die vork waard is.
Ja. Het toont welke energiewerken nodig zijn. De koper houdt daar rekening mee in de prijs die hij aanvaardt.

Bronnen: Statbel voor prijzen, verkopen, bevolking, inkomens en vergunningen. Gewestelijke registers voor het EPC, Federale Politie voor veiligheid, OpenStreetMap voor de scores. Rechten en ereloon volgens de geldende tarieven, kredietrente van de Nationale Bank.